Wiadomości z Piekar Śląskich

Jola Wiór ze złotym medalem Mistrzostw Polski

• Dodano: 2016-10-14 07:45, aktualizacja: 2016-10-13 14:14

Z dwoma srebrnymi medalami Mistrzostw Świata Masters 2016 wrócili sztangiści seniorzy z GKS Andaluzji. Wywalczyli je Dariusz Szymański oraz Rafał Wieczorek. Mistrzynią kraju została natomiast Jola Wiór.

Złoty medal na odbywających się w Warszawie Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U 23 zdobyła Jola Wiór, która w kategorii +69 kg wygrała z wynikiem 198 kg (90/108). W punktacji open nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce.

Z sukcesami startowali również sztangiści-seniorzy na odbywających się w niemieckim mieście Heinsheim Mistrzostwach Świata Masters 2016. Dwaj piekarscy weterani zdobyli srebrne medale. Dariusz Szymański wywalczył srebrny medal w kat.94 kg z wynikiem 267 kg- (120/147) w grupie wiekowej M40. Rafał Wiesiołek w kat.85 wywalczył medal srebrny z wynikiem 255 kg (115/140). Jan Winkler w kat.+105 kg - z rekordem życiowym w podrzucie - zajął piąte miejsce z wynikiem 265 kg (110/155). Artur Borecki był natomiast 11 z wynikiem 230 kg w kat. 94 kg w grupie wiekowej M35.