Wiadomości z Piekar Śląskich

Olimpia przegrywa w Pucharze Polski

• Dodano: 2016-12-16 07:45, aktualizacja: 2016-12-15 11:58

Na 1/16 finału zakończyła się przygoda MKS Olimpii Medex Piekary Śląskie z Pucharem Polski. We wtorek w spotkaniu lidera i wicelidera grupy B I ligi nasi szczypiorniści nie dali rady zespołowi MKS Kalisz.

Dla zespołu z Kalisza zwycięstwo z Olimpią było niejako wzięciem rewanżu za październikowy mecz, kiedy to Olimpia pokonała ich 29:26. Kibice z Kalisza, gdzie odbyło się spotkanie, zacierali więc ręce spodziewając się, że będzie to zacięte spotkanie. Niestety, tak nie było. Starcie obydwu zespołów było praktycznie jednostronne. Od pierwszej minuty kaliszanie narzucili tempo gry szybko wypracowując sobie przewagę nad rywalami, kończąc pierwszą połowę wynikiem 17:8. W drugiej połowie nie było lepiej i ostatecznie zawodnicy z Kalisza pokonali nasz zespół 33:20, dzięki czemu awansowali do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

MKS Kalisz – Olimpia Piekary Śląskie 33:20 (17:8)
Kary: MKS – 10. min, Olimpia – 6. min. Rzuty karne: MKS 4/5, Olimpia 2/2. Sędziowali: Jakub Gnyszka i Mateusz Stonoga (Ozimek). Widzów: 300.
MKS: Adamczyk, Marciniak – Czerwiński 7, Bałwas 5, Bożek 5, Adamski 3, Galewski 3, Gomółka 3, Książek 3, Drej 2, Misiejuk 1, Mosiołek 1, Klopsteg, Kobusiński, Piosik.
Olimpia: Kot, Zięba – Czapla 6, Miłek 4, Kotalczyk 3, Ludyga 3, Gogola 2, Jaksik 1, Kempys 1, Chromy, Cieślik, Fidyt, Parzonka, Płonka, Rosół.