Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Akcja "Znicz"- zmiany w organizacji ruchu

  • Dodano: 2013-10-24 14:15

Jak co roku, w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny większość z nas odwiedzi groby najbliższych. Będzie to zatem czas wzmożonego ruchu na drogach. W trosce o bezpieczeństwo kierowców i pieszych, piekarska policja i straż miejska zwiększą liczbę funkcjonariuszy, patrolujących ulice miasta od 1 do 3 listopada. W tych dniach nastąpią też zmiany w organizacji ruchu, ułatwiające poruszanie się po mieście i dojazd do cmentarzy.

1. Na ul. Bednorza od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla (strona prawa) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju

2. Na ul. Miarki od drogi 911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ul. Miarki w kierunku drogi 911 ustawiona zostanie na wysokości posesji nr 23 półbariera ze znakiem droga jednokierunkowa. Na wysokości parkingu, od strony drogi 911, umieszczony zostanie znak pionowy zakaz wjazdu, powtórzony na barierce, zaś w kierunku drogi 911 zostanie umieszczony znak droga dwukierunkowa. Na drodze 911 zostaną umieszczone odpowiednie znaki informujące o zakazach. Celem zapewnienia możliwości wyjazdu służbom ratowniczym z bazy przy ul. Miarki 14, przed bramą zostaną ustawione barierki i oznakowane taśmą. PSP będzie monitorowało wyjazd, aby nie doszło do jego zablokowania.

3. Na ul. Kalwaryjskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. Gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe.

4. Wydział Inwestycji i Remontów zapewni stosowne znaki informujące o zakazach i objazdach, które zostaną ustawione przez ZGK do dnia 31 października br.

5. Zmiana organizacji ruchu dotyczy dni:

a. od 1. listopada godz. 6:00 do 3. listopada do godz. 20:00 – ul. Bednorza,

b. od 1. listopada godz. 6:00 do 2. listopada do godz. 20:00 – ul. Kalwaryjska,

c. 1. listopada od godz. 6:00 do 20:00 – ul. Miarki.

6. Autobus linii 73 w dniu 1. listopada będzie kursował, zamiast ul. Miarki, ul. Pod Lipami do ul. Bytomskiej.

Przez cały dzień 1 listopada na antenie Radia Piekary przekazywane będą informacje dla kierowców jak najszybciej dotrzeć na groby bliskich i bezpiecznie powrócić.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.