Wiadomości z Piekar Śląskich

Bezpieczne maluchy

  • Dodano: 2015-10-02 10:30
Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami miasta na dobre wpisały się w kalendarz policjantów zajmujących się prewencją kryminalną w piekarskiej komendzie. Stróże prawa tym razem odwiedzili przedszkolaków z „3”, z którymi rozmawiali na temat bezpieczeństwa.
 
 
Blisko 60 przedszkolaków z „3” wysłuchało prelekcji na temat bezpieczeństwa, którą przygotowała dla nich asp. Dagmara Wawrzyniak wraz z policjantami ruchu drogowego. Dzieci poznały specyfikę pracy policjantów, wysłuchały, jak ważne jest noszenie odblasków i jak chronić się przed niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą je spotkać w domu i poza nim. Spore emocje wśród najmłodszych wzbudziła prezentacja policyjnych rekwizytów.
 
 
Spotkania z młodymi mieszkańcami Piekar Śląskich, to przede wszystkim możliwość przeprowadzenia przez stróżów prawa szeroko rozumianych działań profilaktyczno – edukacyjnych. W ten sposób dzieci nie tylko zaznajamiają się z pracą policjantów. Jest to także doskonała okazja do rozmów z najmłodszymi o ich bezpieczeństwie. Kolejne spotkania przed nami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.