Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Biblioteka. Kocham to!

  • Dodano: 2013-07-31 15:45
Kolejne dobre wieści: "Decyzją Narodowej Agencji programu "Uczenie się przez całe życie" w dniu 27 czerwca 2013 - na podstawie europejskiej listy rankingowej przesłanej przez Komisję Europejską projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich pt. LIBRARY. I LOVE IT! został zaakceptowany do dofinansowania."
 
Tym sposobem począwszy od 1 sierpnia 2013 do 31 lipca 2015 Piekarska Biblioteka realizować będzie projekt w ramach wizyt partnerskich Grundtviga. Projekt "LIBRARY. I LOVE IT!" angażuje do współpracy osiem bibliotek publicznych z następujących państw: Austria, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Hiszpania, Polska, Turcja, Włochy. Tematem projektu jest pokazanie roli współczesnych bibliotek w życiu europejskich społeczności lokalnych jako prężnych ośrodków edukacji pozaformalnej. Jego celem jest wzrost i nabycie przez uczestników kompetencji, które będą wykorzystywane w dalszej pracy, przyczynią się do osobistego, społecznego i zawodowego rozwoju. To w konsekwencji pozwoli na podniesienie atrakcyjności europejskich bibliotek i przyniesie wymierne korzyści dla ich użytkowników. Spowoduje także większe zainteresowanie społeczności lokalnych bibliotekami, co przełoży się na wzrost zainteresowania uczeniem się, czytelnictwem i świadomą aktywnością obywatelską.
 
W ramach projektu zaplanowano spotkania w bibliotekach poszczególnych partnerów. Każde spotkanie to aktywne uczestnictwo w 3 blokach tematycznych:
  • Pochwal się! prezentacja kluczowych działań partnera-gospodarza w zakresie edukacji pozaformalnej.
  • Dowiedz się! warsztat, dobra praktyka, seminarium.
  • Zobacz! miejsca związane z szeroko rozumianym uczeniem się.
 
Wymiernym efektem będzie m.in. ”Inspirator nowoczesnego bibliotekarza”, który stanie się międzynarodowym przewodnikiem nowoczesnych, kreatywnych bibliotekarzy w Europie. Zdobyta wiedza, nowe metody i narzędzia pracy, poznanie europejskich kultur stanie się podstawą naszej dalszej współpracy na arenie międzynarodowej i sprzyjać będzie wzmacnianiu roli bibliotek i przyniesie wymierne korzyści społecznościom lokalnym.
 
Wartość środków w ramach projektu przyznanych przez Komisję Europejską wszystkim partnerom wynosi: 129.700 euro.
 
Wartość środków finansowych dla partnera polskiego (MBP) wynosi: 16.000 euro.
O naszych działaniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Najnowsze informacje z Piekar Śląskich w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.