Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Bożonarodzeniowa choinka przy piekarskiej bazylice czeka na udekorowanie!

  • Dodano: 2017-12-13 07:45, aktualizacja: 2017-12-12 12:16

W Piekarach Śląskich można już poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. We wszystkich dzielnicach naszego miasta w ostatnich tygodniach rozwieszono świąteczne ozdoby i iluminacje, które cieszą oko i dodają świątecznego uroku.

Zwieńczeniem tych starań będzie rozpalenie choinki przy piekarskiej bazylice, którą w najbliższych dniach dekorować będą sami mieszkańcy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do przynoszenia i zawieszania świątecznych ozdób na bożonarodzeniowej choince, która stanęła na Placu Mariackim przy Bazylice Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Tylko od nas zależy, jakie dekoracje znajdą się na świątecznym drzewku w tym roku oraz jak dużo ich będzie. Jak zawsze, liczymy w szczególności na pomoc najmłodszych mieszkańców, którzy w ubiegłych latach chętnie brali udział w strojeniu piekarskiej choinki.

W uroczystym zapaleniu lampek na choince wszystkich piekarzan, które tradycyjnie poprzedzone zostanie mszą świętą w piekarskim sanktuarium, udział wezmą między innymi Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta dr inż. Piotr Buchwald. Wydarzenie to odbędzie się 18 grudnia około godziny 19.00 (po mszy świętej). Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału.