Wiadomości z Piekar Śląskich

Bożonarodzeniowa choinka przy piekarskiej bazylice czeka na udekorowanie!

  • Dodano: 2017-12-13 07:45, aktualizacja: 2017-12-12 12:16

W Piekarach Śląskich można już poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. We wszystkich dzielnicach naszego miasta w ostatnich tygodniach rozwieszono świąteczne ozdoby i iluminacje, które cieszą oko i dodają świątecznego uroku.

Zwieńczeniem tych starań będzie rozpalenie choinki przy piekarskiej bazylice, którą w najbliższych dniach dekorować będą sami mieszkańcy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do przynoszenia i zawieszania świątecznych ozdób na bożonarodzeniowej choince, która stanęła na Placu Mariackim przy Bazylice Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Tylko od nas zależy, jakie dekoracje znajdą się na świątecznym drzewku w tym roku oraz jak dużo ich będzie. Jak zawsze, liczymy w szczególności na pomoc najmłodszych mieszkańców, którzy w ubiegłych latach chętnie brali udział w strojeniu piekarskiej choinki.

W uroczystym zapaleniu lampek na choince wszystkich piekarzan, które tradycyjnie poprzedzone zostanie mszą świętą w piekarskim sanktuarium, udział wezmą między innymi Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta dr inż. Piotr Buchwald. Wydarzenie to odbędzie się 18 grudnia około godziny 19.00 (po mszy świętej). Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.