Wiadomości z Piekar Śląskich

Dworzec autobusowy już czynny

  • Dodano: 2016-12-28 07:45, aktualizacja: 2016-12-27 14:07

Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w naszym mieście już zakończona. W piątek dworzec autobusowy na os. Wieczorka został udostępniony pasażerom komunikacji miejskiej. Dzień wcześniej natomiast obiekt został poświęcony przez księdza Grzegorza Brzyszkowskiego z parafii św. Józefa.


Przebudowa dworca autobusowego na osiedlu Wieczorka dobiegła końca. W czwartek obiekt został uroczyście poświęcony, a od piątku z dworca mogą korzystać pasażerowie. Na razie w budynku głównym udostępniona jest poczekalnia. Punkt Obsługi Klienta KZK GOP będzie czynny od przyszłego roku, podobnie jak strefa komercyjna. Można już jednak korzystać z bezpłatnego wi-fi.

Budowa dworca ruszyła w lipcu ubiegłego roku. Niestety prace przy przebudowie trochę się przeciągały, przez co na wykonawcę nałożono kary umowne. Koszt całej przebudowy dworca (budowy nowego budynku, gdzie będzie m.in. poczekalnia, toalety, Punkt Obsługi Klienta, nowych - siedmiu stanowisk postojowych dla autobusów) wynosi 3 670 000 zł.

Sam dworzec jeszcze wymaga kilku poprawek. Na wiosnę będą konieczne korekty w pokryciu sufitu oraz wymiana popękanych płytek na terenie dworca.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.