Wiadomości z Piekar Śląskich

Dzień Otwarty i Festiwal Food Trucków w ZSTZ

  • Dodano: 2017-05-19 07:45, aktualizacja: 2017-05-18 12:19

Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich odwiedziły  setki uczniów szkół gimnazjalnych, ale także mieszkańcy naszego miasta. Na terenie placówki zorganizowany został Dzień Otwarty z główną atrakcją - Festiwalem Food Trucków. Patronat nad imprezą objęła prezydent Sława Umińska-Duraj.


Ponad 300 uczniów szkół gimnazjalnych przybyło na Dzień Otwarty Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich zorganizowany na terenie placówki.


Kadra nauczycielska zaprezentowała gościom bogatą ofertę edukacyjną szkoły, w której można kształcić się w zawodach: fryzjer, kucharz, cukiernik, sprzedawca, mechanik i w wielu innych. W tym roku rozpocznie się także nabór na nowe kierunki: technik ochrony środowiska, technik geolog, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, technik kelner oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Gimnazjaliści mogli sporo się dowiedzieć na temat zajęć praktycznych i pozalekcyjnych takich jak koło przyrodniczo-geograficzne i koło aktywności obywatelskiej.


Atrakcją dla uczniów, ale też dla mieszkańców miasta był Festiwal Food Trucków. Pyszne kapsalony, burrita, burgery, zapiekane bułki, włoskie makarony i frytki, węgierskie kurtosze i specjały kuchni orientalnej - to między innymi takich potraw można było spróbować.

Oprócz tego rozegrane zostały konkursy: fryzjerski dla gimnazjalistów z Piekar i z miast ościennych oraz sportowe. Uczniowie zobaczyli pokazy sprawnościowe i mogli wziąć udział w kursie zumby.

Życzę wam, abyście poznali wszystkie zakamarki, zadawali pytania, co zaowocuje później o wyborze tej szkoły - mówiła do gimnazjalistów prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj. - Mam nadzieję, że przy takim wspaniałym kierownictwie i kadrze nauczycielskiej ta szkoła będzie prawdziwą perełką. Uczniom życzę, aby dokonywali dobrych wyborów. Myślę, że lata spędzone w tej szkole będziecie wspominać jako wspaniałą, edukacyjną  przygodę - dodała.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem prezydent Sławy Umińskiej-Duraj. Patronat medialny objęło Radio Piekary. Do współpracy zaproszono Miejskie Przedszkole nr 1 i Młodzieżowy Dom Kultury nr 2.

Wzięli w niej udział również: Michał Sojka - naczelnik Wydziału Edukacji UM w Piekarach Śląskich, radni Łukasz Ściebiorowski i Maciej Czempiel oraz przedstawiciele Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego na czele z Michałem Zatoniem - Prodziekanem ds. Kształcenia i Spraw Studenckich.

Dzień Otwarty wypadł rewelacyjnie. Pokazaliśmy, że nasza szkoła jest bardzo dobra i warto do niej przyjść. Uczniowie mają szansę zdobyć u nas świetne zawody, po nauce których znajdą zatrudnienie w różnych zakładach pracy - mówi Adam Szczepańczyk - wicedyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych.

We wrześniu minionego roku placówka zmieniła swą siedzibę i przeniesiona została do budynku przy ul. Bytomskiej 81 A. Po zakończeniu trwającego od kilku tygodni remontu Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych będzie jedną z najnowocześniejszych szkół w województwie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.