Wiadomości z Piekar Śląskich

Ewa Kawencka dwukrotnie na podium Mistrzostw Polski

• Dodano: 2014-06-18 10:45

Trwa dobra passa młodej szpadzistki, uczennicy II Gimnazjum Miejskiego w Piekarach Sl. W dniach 14-15.06.2014 w hali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego odbywały się Mistrzostwa Polski  w szpadzie dziewcząt i chłopców. W sobotę walki o medale rozpoczęła prawie 100 dziewcząt. Ewa Kawencka wygrała wszystkie walki grupowe rozstawiając się na trzeciej pozycji  do pojedynków pucharowych.

Kolejno wygrała z Pauliną Skibą z Lubina, Aleksandrą Kuśką z Radlina, Dominiką Pawłowską ze Świdnicy co dało jej awans do finałowej ósemki, która walczyła o medale. Pierwszą walkę  o pulę medalową  stoczyła z faworytką gospodarzy Daria Rusiecką, pokonując ją 12-5. W kolejnej walce uległa aktualnej mistrzyni Polski, Barbarze Brych.

Dobra strategia i kondycja psychiczna dały Ewie brązowy medal Mistrzostw Polski co potwierdza jej przynależność do czołówki polskich szpadzistek.

Następnego dnia toczyła się rywalizacja drużynowa. Wysokie miejsce Ewy w turnieju indywidualnym dało drużynie PIAST Gliwice wolny los w I turze. Kolejne walki  dziewczyny stoczyły i wygrały

- RMKS Rybnik

- AZS AWF Wrocław

W półfinale trafiły na ubiegłoroczne mistrzynie polski  SOKOLNIA Chorzów i pokonały je 36-27. Walkę o złoto nieznacznie przegrały z wyrównaną drużyną UKS Wołodyjowski. Dla Ewy było to kolejne podium w ciągu 2 dni i medale ze szlachetniejszego bo srebrnego kruszcu.