Wiadomości z Piekar Śląskich

III Przegląd Piekarskich Zespołów Amatorskich już w sobotę!

  • Dodano: 2014-06-11 11:15

W najbliższą sobotę, 14 czerwca o godzinie 16.00 w Ośrodku Kultury Andaluzja  rozpocznie się III Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych. Na scenie zaprezentują się zespoły znane nam z poprzedniej edycji, czasem w zmienionych składach ale i wiele nowych kapel. Poniżej prezentujemy koleśność występów zespołów.

W przesłuchaniu weźmie udział 7 zespołów, które do 30 maja nadesłały zgłoszenia oraz jedna grupa, która wystąpi poza konkursem (zgłosiła się po terminie) jednak chce zaprezentować się przed piekarską publicznością.

W sobotnim koncercie wystąpią zespoły w następującej kolejności:

    Funk Da System
    Sonia Maselik
    One face
    Dekolt
    Light Rock
    Mass Solitude,
    Avoid The Apocalypse
    oraz HP – (poza konkursem)

Wstęp na sobotnie przesłuchania jest wolny, zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Każdy z zespołów będzie miał 30 minut na prezentację materiału muzycznego. Przed przeglądem od godz 13.00 będzie możliwość dokonania prób dźwiękowych. Organizatorzy zapewniają zestaw perkusyjny i nagłośnienie. Zwycięzcy wystąpią podczas otwarcia Kopca Wyzwolenia po kapitalnym remoncie jesienią tego roku oraz będę mogli nagrać dwa swoje utwory w profesjonalnym studiu muzycznym.

LIGHT ROCK

Zespół istnieje od niemal sześciu lat, choć w obecnym składzie gra od dwóch miesięcy. Grają tylko i wyłącznie własne utwory. Raz na jakiś czas można posłuchać ich w śląskich klubach i pubach.

SONIA MASELIK

Sonia to młoda wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów pochodząca z Piekar Śląskich. na codzien uczy się w szkole muzycznej śpiewu oraz gry na fortepianie w Katowicach oraz studiuje filologie angielską w Gliwicach. W grudniu 2013 roku wydała swoje DEMO z własnymi kompozycjami, tekstami takimi jak : "Lalka", "To nic", "Przyjdzie taki czas". Od tamtego momentu skompletowała skład zawodowych muzyków, którzy zafascynowani jej pomysłami i muzyką postanowili z nią współpracować. Sonia swoją solową działalność rozpoczęła dopiero pare miesięcy temu, ale doświadczenie sceniczne zaczeło zdobywać znacznie wcześniej. Przez dwa lata była wokalistką w kapeli rockowej Fringe Cafe, która intensywnie koncertowała na terenie całego Śląska. Sonia ma za sobą koncerty oraz współprace z takimi artystami jak CeZik, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Donguraleskoo, Bisz, TMK aka Piekielny. Do jednej ze swoich piosenek "To nic" nagrała teledysk, ktory można już oglądać w sieci. Oprócz tego jest członkiem chóru goospelowego "Big Black Chickens". Jak widać Sonia nie ogranicza się tylko i wyłącznie do jednego gatunku muzycznego, ale stale poszerza swoje pojęcie o muzyce. Muzyka Sonii to mieszanka Pop-u oraz Rock-a alternatywnego. Mocne brzmienie gitar w połączeniu z delikatnym wokalem Sonii posiadającym charakterystyczną barwę oraz niebanalnymi tekstami i kompozycjami tworzy kierunek jakiego jeszcze nie było i nie ma na polskim rynku muzycznym. Z pewnością projekt ten jest jednym z najlepiej zapowiadających się w Polsce. Aktualnie Sonia jest w trakcie koncertowania z zespołem, nagrywania ciągle nowych kompozycji oraz projektów jak i w trakcie realizacji swojego największego marzenia jakim jest nagranie autorskiej płyty. Do konkursu "TopTrendy" Sonia postanowiła zgłosić swoj utwor zatytułowany "Lalka"

MASS SOLITUDE

Mass Solitude - polski zespół progressive metalowy założony w Tarnowskich Górach w 2012 roku. Muzycy wchodzący w skład zespołu poznali się poprzez wspólne występy w poprzednich projektach oraz pracę studyjną.
W początkowym etapie działalności zespół zajmował się tworzeniem muzyki do niemych filmów takich jak „Le Voyage a Travers l'impossible”[1904] G.Melies`a oraz „La Caduta di Toria” [1911] G. Pastrone'a, czego zwieńczeniem było zajęcie 3 miejsca na festiwalu muzyki filmowej „Muzyka na Plan” oraz trasa koncertowa po śląskich klubach. Część zespołu w 2013 roku uczestniczyła w wakacyjnej trasie koncertowej dla Tyskich Browarów Książęcych świętujących 400 lecie istnienia w czasie której zaprezentowała swoje interpretacje znanych utworów oraz własne kompozycje.
Nazwa zespołu zrodziła się pewnego dnia w którym zastanawialiśmy się nad naszą współczesną samotnością mimo tłumu osób które przewijają się przez nasze życie. Szukaliśmy sposobu aby temu zaradzić. Naszym osobistym panaceum na tą samotność jest zajmowanie się muzyką, intensywne przeżywanie jej zarówno podczas odsłuchów tego, co akurat wpisuje się w nasz nastrój, jak również podczas tworzenia, wolnej improwizacji wokół tematów, które wypływają na powierzchnię naszego wewnętrznego nieporządku. Poprzez zderzenie tematu samotności w tłumie i muzyki jako naszego lekarstwa na nią powstał właśnie koncept nazwy dla projektu. W taki sposób zrodził się symbol tego, czym muzyka jest dla nas. Tak właśnie powstało Mass Solitude, z tego, co tak naprawdę zaczęło się dużo wcześniej i co każdy z nas wplatał na swój sposób w naszą muzykę.
Aktualnie zespół nagrywa materiał na swoją pierwszą EP`kę oraz uczestniczy w licznych przeglądach muzycznych i konkursach.

AVOID THE APOCALYPSE

Zespół AVOID THE APOCALYPSE powstał w czerwcu 2013 roku jako nowe wcielenie rozwiązanego zespołu SoulCatcher w jego ostatnim składzie: Marek Franielczyk, Paweł Gonera, Adrian Zegrodzki oraz Amadeusz Miszuda. Grupa zmieniła styl muzyczny i zaczęła tworzyć nowy materiał. Pod koniec 2013 roku zespół nagrał pierwsze demo. W lutym 2014 roku skład opuścił basista Adrian Zegrodzki, a jego miejsce zajął Jarosław Kucharski (ex: SoulCatcher, Ice Wind, Dreamcatcher).

DEKOLT

Zespół istnieje od 1991 roku z przerwami na odbycie służby wojskowej. Pierwszy koncert odnotowano w 1992r. W MDK Żychcice. Próby odbywają się w Brzozowicach Kamieniu w składzie jw.

ONE FACE

Jesteśmy zespołem zrodzonym w głowach młodych ludzi, których drogi się połączyły jeszcze w czasach szkoły średniej. Symboliczną datą powstania jest 08.08.2008r. I od tego czasu staramy się regularnie występować. Naszą twórczość można określić mianem szeroko pojętej muzyki metalowej, która jednocześnie jest ogniwem spajającym wszystkich w zespole.

FUNK DA SYSTEM

Cudny, jurny i uroczy skład muzyczny z Górnego Śląska. Nawożeni funkowym brzmieniem wskoczyliśmy na pokład funko-statku, by swoją nutą rozruszać wszelkie buractwo i cebulactwo tego świata.Dobra zabawa, bauns, pląs to nasza muzyczna dobra nowina. Mówiąc krótko – niesiemy ludzkości owoc z drzewa poznania funku.

III Przegląd Piekarskich Zespołów Amatorskich już w sobotę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.