Wiadomości z Piekar Śląskich

Kręcą pod Kopcem

  • Dodano: 2016-06-10 08:45, aktualizacja: 2016-06-09 23:48
W niedzielę, 19 czerwca na terenie Kopca Wyzwolenia powstaną zdjęcia do Filmowej Encyklopedii Powstań Śląskich.
Seria krótkometrażowych filmów dokumentalnych przedstawia najważniejsze i najbardziej tragiczne momenty w okresie powstań śląskich, kampanii wrześniowej, wielotysięcznej wywózki ludności od 1945 roku oraz represje względem niepodległościowców w okresie Polski Ludowej.
 
 
„Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich” jest projektem, który przekazuje historię Śląska w inny sposób niż w muzeum - w formie mówionej prezentowany jest życiorys powstańców śląskich przez ich żyjących potomków.
 
 
Mieszkańcy chętni, by wesprzeć ekipę filmową w realizacji filmu są mile widziani. Warunkiem jest posiadanie rekwizytów (łopaty, drewniane taczki) i stroju z epoki kiedy powstawał Kopiec Wyzwolenia (lata 30). Początek zdjęć w godzinach południowych, ale konkretna godzina jeszcze nie jest znana. Szczegółowych informacji udzieli Kamil Niesłony tel. 696 922 703.
 
 
Projekt Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich realizowany jest dla Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. W realizację włączone są także inne instytucje kultury oraz ośrodki naukowe.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.