Wiadomości z Piekar Śląskich

Kręcą pod Kopcem

  • Dodano: 2016-06-10 08:45, aktualizacja: 2016-06-09 23:48
W niedzielę, 19 czerwca na terenie Kopca Wyzwolenia powstaną zdjęcia do Filmowej Encyklopedii Powstań Śląskich.
Seria krótkometrażowych filmów dokumentalnych przedstawia najważniejsze i najbardziej tragiczne momenty w okresie powstań śląskich, kampanii wrześniowej, wielotysięcznej wywózki ludności od 1945 roku oraz represje względem niepodległościowców w okresie Polski Ludowej.
 
 
„Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich” jest projektem, który przekazuje historię Śląska w inny sposób niż w muzeum - w formie mówionej prezentowany jest życiorys powstańców śląskich przez ich żyjących potomków.
 
 
Mieszkańcy chętni, by wesprzeć ekipę filmową w realizacji filmu są mile widziani. Warunkiem jest posiadanie rekwizytów (łopaty, drewniane taczki) i stroju z epoki kiedy powstawał Kopiec Wyzwolenia (lata 30). Początek zdjęć w godzinach południowych, ale konkretna godzina jeszcze nie jest znana. Szczegółowych informacji udzieli Kamil Niesłony tel. 696 922 703.
 
 
Projekt Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich realizowany jest dla Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. W realizację włączone są także inne instytucje kultury oraz ośrodki naukowe.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.