Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Młodzi radni rozpoczęli kadencję

  • Dodano: 2016-10-19 07:45, aktualizacja: 2016-10-18 19:23

W poniedziałek w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego kolejną kadencję zainaugurowała Młodzieżowa Rada Miasta. W czasie uroczystej sesji młodzi radni złożyli ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego, jego zastępcę i sekretarza rady.


Uroczystej sesji Młodzieżowej Rady Miasta przewodniczył dr inż. Piotr Buchwald - Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie. W sesji uczestniczyła również prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj oraz radny Łukasz Ściebiorowski - koordynator młodzieżowej rady, a na sali byli obecni radni Anna Gałbas, Andrzej i Czesław Wymysło.

Prezydent Piekar podkreśliła, że działanie w ramach MRM to dobry sposób, by zapoznać się jak funkcjonuje ten organ w mieście. - Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi już teraz chce działać na rzecz naszego miasta. Wierzę, że w przyszłości nastąpi pewna wymiana pokoleniowa, a ktoś z was może będzie nawet moim następcą - powiedziała Sława Umińska-Duraj.

Przedstawiciele piekarskiego magistratu, jak i rady miasta zapewnili przy okazji, że młodzi radni będą mogli liczyć na ich wsparcie i pomoc przy organizacji eventów w mieście.

Po złożeniu uroczystego ślubowania przez 17 radnych rozpoczęto obrady, w czasie których wybrano przewodniczącego, jego zastępcę oraz sekretarza. W głosowaniu na przewodniczącą wybrano Klaudię Franiel, która będzie pełnić tę funkcję kolejny rok. Jej zastępcą, tak jak w poprzedniej kadencji, został Daniel Pliszka, natomiast na sekretarza został wybrany Denis Dąbrowski.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.