Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

MSP nr 14 będzie miała mural!

  • Dodano: 2017-06-09 07:45, aktualizacja: 2017-06-08 12:07

Sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy na mural z okazji 125-lecia Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14. Wiele osób wsparło akcję na portalu polakpotrafi.pl. Pomógł też Urząd Miasta w Piekarach Śląskich, w tym wiceprezydent Krzysztof Turzański.

Finał zbiórki pieniędzy na mural z okazji 125-lecia Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14 w Piekarach Śląskich okazał się bardzo szczęśliwy. Tuż przed zakończeniem akcji na konto wpłynęła kwota aż dwóch tysięcy złotych przekazana przez piekarskiego przedsiębiorcę, dzięki czemu udało się zebrać sumę potrzebną na stworzenie muralu.

W akcję zaangażowało się naprawdę mnóstwo osób i instytucji. Podziękowania oczywiście w pierwszej kolejności należą się wszystkim osobom, które bezinteresownie, z dobroci serca, wsparły finansowo nasz projekt. To nie tylko 34 nazwiska, które wsparły nas poprzez portal polakpotrafi.pl, ale również osoby, które zdecydowały się wrzucić chociaż złotówkę podczas zbiórek pieniędzy organizowanych na terenie Brzezin Śląskich. Serdecznie dziękujemy! - cieszy się Łukasz Pitas, jeden z organizatorów akcji, nauczyciel w MSP nr 14. Duże wsparcie otrzymaliśmy również ze strony urzędu. Wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański od razu dał zielone światło akcji, podsunął kilka pomysłów i rozwiązań i mocno nas wspierał. Pan Paweł Słota – naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta również pomagał jak mógł, będąc z nami w stałej korespondencji. Do sukcesu akcji przyczyniła się też Rada Miasta z ważną rolą radnego Łukasza Ściebiorowskiego, który wspierał i reklamował akcję - dodał nauczyciel.

Renowacja muru przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 14 w Piekarach Śląskich będzie kosztować około czterech tysięcy złotych. To cena wynajęcia artysty, który stworzy tzw. mural, pięknie dekorując ścianę. Jubileusz 125-lecia szkoła będzie obchodzić we wrześniu tego roku.

Najnowsze informacje z Piekar Śląskich w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.