Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Nie bądź obojętny - reaguj!

  • Dodano: 2017-05-24 07:45, aktualizacja: 2017-05-23 10:57

Borykamy się z coraz częstszym problemem dewastacji infrastruktury i kradzieży wyposażenia placów zabaw. Apelujemy o rozwagę i reagowanie w momencie, kiedy zauważymy, że urządzenia są niszczone.


W związku z licznymi dewastacjami infrastruktury miejskiej oraz wyposażenia placów zabaw, Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej apeluje, aby mieszkańcy nie byli obojętni, jeżeli są świadkami niszczenia lub niepokojących wydarzeń mających miejsce na terenach, które powinny służyć nam wszystkim i informowali o nich policję lub Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu: (32) 287 31 44.

Urządzenia zabawowe mają służyć dzieciom, a nie wandalom. Wyposażenie placów zabaw jest bardzo kosztowne, a w ciągu jednej chwili często jest bezmyślnie niszczone.

Tylko w ostatnim czasie otrzymaliśmy zgłoszenie np. o wyrwanej desce w jednym z urządzeń znajdującym się na placu zabaw przy ul. Sowińskiego. Na placu zabaw w Parku w Kozłowej Górze uszkodzona została rura zjazdowa oraz liny w linarium. Zarówno plac zabaw przy ul. Sowińskiego jak i w parku w Kozłowej Górze powstały w ramach budżetu partycypacyjnego.

Jednocześnie apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci przebywających na placu zabaw, aby nie pozwolili najmłodszym na korzystanie z zepsutych urządzeń. Na nieczynnych urządzeniach umieszczane są tabliczki z informacją „UWAGA AWARIA URZĄDZENIA”, które jednak także są przedmiotem kradzieży. Jeżeli zauważycie Państwo, że jakieś urządzenie jest zniszczone i dalsze korzystanie z niego może być niebezpieczne, a nie ma na nim wyżej wspomnianej tabliczki, prosimy o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Miasta.

Co roku gmina Piekary Śląskie w ramach dostępnych środków naprawia lub uzupełnia urządzenia na placach zabaw. Potrzeb jest wiele, jednak dodatkowe naprawy będące skutkiem działań wandali uszczuplają nasze możliwości w zakresie wymiany lub dokładania nowych urządzeń.

Najnowsze informacje z Piekar Śląskich w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.