Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowy system informatyczny CEP od 13 listopada

  • Dodano: 2017-11-10 12:45

13 listopada ma wejść w życie nowy system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów. To baza danych, z której będą korzystać m.in. wydziały komunikacji, policja i stacje diagnostyczne.

System Centralnej Ewidencji Pojazdów to element większej całości znanej jako CEPiK, czyli Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców.

Obecnie system działa w ten sposób, że kierowca, który chce zarejestrować samochód czy odebrać prawo jazdy, jest obsługiwany przez urzędnika korzystającego z podręcznych systemów. Dopiero z nich w kolejnym kroku dane wysyłane są dalej do bazy CEPiK.

Nowe systemy CEP i CEK, w sumie CEPiK 2.0, mają być systemami działającymi on-line. Do bazy logować się będą mogli urzędnicy w dowolnym miejscu w Polsce. Z CEP-u skorzysta nawet kilkadziesiąt różnych instytucji państwa. Dzięki temu sprawy związane np. z rejestracją auta będzie można załatwić w każdym urzędzie.

Od 13 listopada Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Piekary Śląskie, tak jak inne organy rejestrujące pojazdy w Polsce, będzie korzystał wyłącznie z nowego systemu. W związku z tym mogą wystąpić problemy z bieżącą obsługą interesantów w Wydziale Komunikacji w sprawach dotyczących rejestracji pojazdów. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Za opracowanie systemu informatycznego odpowiada Centralny Ośrodek Informatyki, który podlega Ministerstwu Cyfryzacji.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.