Wiadomości z Piekar Śląskich

Obchody Dnia Wszystkich Świętych

  • Dodano: 2017-10-25 07:45, aktualizacja: 2017-10-25 10:00

Jak co roku z końcem października przygotowujemy się do obchodów Wszystkich Świętych. Policyjna akcja „Znicz” ma ułatwić ludziom dojazd i powrót z cmentarzy.

Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających miejsca spoczynku. Jednak czas przygotowań do tego wyjątkowego święta – porządki na grobach bliskich, zakupy, a także często dalekie podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych, a czasem bardzo cennych przedmiotów. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi. Osoby starsze powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Odwiedzając groby 1 listopada zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Należy też wykazać się dużą czujnością i rozwagą – zatłoczone cmentarze mogą być świetnym miejscem do kradzieży kieszonkowych! Dlatego tez każdy powinien pilnować kieszeni, w których schowane są pieniądze, a panie z czujnością powinny pilnować swoich torebek.Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek.

Rodzice winni zadbać o należyty nadzór nad dziećmi – najmłodsi powinni trzymać się blisko dorosłych i ani na chwilę nie oddalać się bez opieki.

Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci, a na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone.

Pamiętajmy również, że czas wszelkich świąt i tzw. „długich weekendów” to świetna okazja dla złodziei i oszustów. Dlatego też Policja apeluje o dobre zabezpieczenie swoich pojazdów i mieszkań przed włamaniami i kradzieżami.

W przypadku wyjazdu, który trwać będzie kilka dni pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu drzwi i okien mieszkania. Warto też poprosić zaufanego sąsiada lub kogoś z rodziny, aby pod nieobecność zwracał uwagę na pozostawione bez opieki mieszkanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.