Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Games Masters

  • Dodano: 2014-04-02 08:30, aktualizacja: 2014-04-01 21:46

W minioną sobotę odbył się Miejski Turniej Gier Komputerowych.  SUPER IMPREZA - takie słowa można było wielokrotnie usłyszeć z ust wszystkich, którzy zjawili się w Zespole Szkół nr 1 oraz w Miejskiej Bibliotece.

 W ramach Miejskiego Turnieju Gier Komputerowych do walki stanęło 16 drużyn składających się uczniów gimnazjów, szkół średnich, studentów oraz osób, które swoją edukację zakończyli „kilka” lat temu. Co ważne, wiek graczy nie miał żadnego znaczenia. Gimnazjaliści niejednokrotnie gromili swoich znacznie starszych rywali. Oczywiście najważniejsza była zabawa, ale wszystkie drużyny walczyły z niesamowitym zaangażowaniem. Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko. Co bardzo ważne, rozgrywki toczyły się w kulturalnej atmosferze i zgodnie z duchem fair-play. Poniżej rezultaty:

5v5 - 1 miejsce: Fabulous Brutes, 2 miejsce: Koczkodany, 3 miejsce: Rapujący Gumolit;
2v2 - 1 miejsce: Fieściorex, 2 miejsce: Agnosia, 3 miejsce: Buddy Complex.

W przerwach między pojedynkami uczestnicy turnieju mogli "odstresować się", korzystając ze szkolnego X-BOX'a. Prócz zawodników gościliśmy również kibiców, którzy w szkolnej auli na ekranie TV mogli śledzić losy wybranych pojedynków. Łącznie przez ZS1 oraz Bibliotekę przewinęło się niemal 100 osób. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż przygotowanie sprzętu i obsługa techniczna imprezy należała do uczniów technikum informatycznego w ZS1 i ich nauczycieli. Jak sami uczniowie twierdzą, turniej gier komputerowych to dla graczy rozrywka, a dla ekipy technicznej to jeden ze sposobów na zdobycie nowych doświadczeń zawodowych oraz okazja do wykorzystania w praktyce specjalistycznej wiedzy zdobywanej na szkolnych lekcjach. Na atrakcyjność imprezy niewątpliwie wpływ miały również super nagrody w postaci medali, gamingowych klawiatur, myszy, podkładek pod myszy, pendrive'ów, itp., o łącznej wartości przekraczającej 1000 złotych. Nagrody zostały ufundowane przez organizatorów oraz firmy z branży komputerowej, wspierające imprezę: Piekary.net, NBit, Tensor Computers oraz X-Kom.pl.


Graliśmy od 8.00 do 20.00! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, ekipie technicznej za pomoc w przygotowaniu, a laureatom dodatkowo gratulujemy sukcesu.

 

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.