Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Pocztówkowe szaleństwo

  • Dodano: 2016-09-27 09:45, aktualizacja: 2016-09-27 10:56
Justyna Kańtoch i Magdalena Świerczyna zebrały już kilka tysięcy widokówek z całego świata. Wystawa ich zbiorów pod hasłem Pocztówkowe Szaleństwo odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
 
 
Wernisaż wystawy zaplanowano na 29 września. Początek o godzinie 17. w Galerii Młodych w holu Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62 d. 
 
 
Będzie to okazja do obejrzenia pocztówek z różnych zakątków świata, jak również do poznania idei Postcrossingu. Zbiory obu kolekcjonerek liczą już kilka tysięcy widokówek, a w bibliotece obejrzeć będzie można jedynie niewielką część tego, co posiadają w swoich kolekcjach.]
 
 
Oprawę muzyczną zapewnią Izabela Świerczyna (gitara) i Patrycja Gębczyk (skrzypce).
 
 
Wstęp wolny.
 
 
POSTCROSSING to serwis społecznościowy, który umożliwia jego zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie kartek z całego świata. Strona internetowa redagowana jest języku angielskim. Projekt zakłada, że za każdą wysłaną i zarejestrowaną kartkę użytkownik otrzymuje kartkę od kogoś innego. Statystyki strony wskazują, że ponad 456 500 uczestników z 214 krajów wysłało już ponad 20 milionów pocztówek. Globalnie uczestnicy wysyłają obecnie ponad 700 pocztówek na godzinę. Najwięcej użytkowników mieszka w Rosji (11%), Stanach Zjednoczonych (10%), Chinach (9%), na Tajwanie (8%), Niemczech (7%), Holandii (6%) i w Polsce (5%).

Najnowsze informacje z Piekar Śląskich w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.