Wiadomości z Piekar Śląskich

"Potrzebujemy geniuszu kobiety"

  • Dodano: 2011-08-22 11:45, aktualizacja: 2011-08-23 14:04

Pogoda dopisała. Wyjątkowo, bo bardzo często niewiasty pielgrzymowały do Piekar w deszczu. Jak zwykle natomiast nie zawiodły kobiety – kilkadziesiąt tysięcy pątniczek przybyło dzisiaj na Kalwaryjskie Wzgórze, by oddać cześć Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.


Przybyłe do Piekar Śląskich kobiety i dziewczęta powitał, tradycyjnie, abp Damian Zimoń.

To Wy, drogie siostry, wiele czynicie w milczeniu i ukryciu – macierzyństwo, wychowanie, katecheza, dzieła miłosierdzia – w tym nikt nie zastąpi kobiety – mówił metropolita katowicki.

Przypomniał także postać kardynała Hlonda, pierwszego metropolity katowickiego. Cytując napisany przez niego w 1927 roku list do matki, abp Zimoń zwracał uwagę na wyjątkową rolę kobiety w społeczeństwie.
 
W podobnym duchu przemawiał abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Siegając do nauczania Błogosławionego Jana Pawla II i Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, podkreślał niezbywalną rolę kobiety we współczesnym świecie.

Świat potrzebuje geniuszu kobiety i matki – kilkakrotnie przekonywał hierarcha.

Uroczystej Mszy Świętej Pontyfikalnej przewodniczył kardynał Franciszek Macharski.
 
Kobiety pielgrzymują do Piekar Śląskich od 64 lat. Jak zawsze, nad bezpieczeństwem pątniczek czuwały slużby miejskie, slużba zdrowia, kawalerzy maltańscy i wiele innych instytucji.

 

 

 

zdjęcia Agnieszka Słupianek

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.