Wiadomości z Piekar Śląskich

Potyczki Młodych Adminów

  • Dodano: 2014-05-12 12:15

Miło poinformować o kolejnym sukcesie na szczeblu ogólnopolskim informatyków z ZS1. Aż dwie drużyny z naszej szkoły (Paweł Zieliński i Mikołaj Dobrowolski oraz Kamil Hoś i Patryk Stanek) będą reprezentować Miasto Piekary Śląskie oraz naszą Szkołę w ogólnopolskim finale konkursu praktycznego: POTYCZKI MŁODYCH ADMINÓW, który odbędzie się tego roku w Kołobrzegu. 

Niestety drużynie (Patryk Pić i Jakub Machaj) nie udało się przejść do finału. Organizatorem konkursu jest Novell Polska – SUSE oraz On-Line Education, natomiast partnerem merytorycznym: LINUX PROFFESSIONAL INSTITUTE oraz WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDANIA w Rzeszowie. Wymagania konkursowe znacznie wychodzą poza szkolne ramy nauczania, gdyż w pierwszym etapie konkursu za pośrednictwem maszyn wirtualnych uczniowie musieli zdalnie administrować serwerami linuxowymi dystrybucji SUSE. Podczas finałów z kolei, w pierwszym dniu konkursu uczniowie będą przygotowywać (instalować) systemy operacyjne na rzeczywistych serwerach, natomiast w dniu drugim dostaną za zadanie skonfigurowanie usług sieciowych oraz zabezpieczenie swojego serwera przed niepowołanym dostępem. Kulminacyjną fazą, będzie procedura przejęcia kontroli (włamania się) na serwer przeciwnej drużyny, co w głównej mierze będzie decydowało o zdobyciu tytułu MŁODEGO ADMINA. Jak łatwo zauważyć, wymagania konkursowe są czysto praktyczne – więc już dziś trzymajmy kciuki za nasze drużyny.

Przypomnijmy, że w tegorocznych finałach rangi ogólnopolskiej od początku tego roku szkolnego nasze drużyny/uczniowie zajęli sukcesy w następujących konkursach:
- Komputerowy Biathlon
- Elektron
- NETRIDERS 2014
- TIK TAK
- Potyczki Młodych Adminów
- DIVERSITY

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.