Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Rączka gotuje pod Kopcem Wyzwolenia

  • Dodano: 2017-05-12 07:45, aktualizacja: 2017-05-11 12:06

Żur, jajka w sosie musztardowym i placki twarogowe - to właśnie takie potrawy przyrządził śląski kucharz Remigiusz Rączka pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.

Program, w którym zobaczymy także Dariusza Pietruchę ze stowarzyszenia Pro Fortalicium i prezydent Sławę Umińską-Duraj, zostanie wyemitowany w najbliższą sobotę o godzinie 18 na antenie TVP Katowice.


W programie kulinarnym „Rączka gotuje" znany kucharz Remigiusz Rączka prezentuje przepisy na różne dania, zarówno popularne śląskie potrawy, ale np. w nowych wersjach, jak i mniej znane, czy zapomniane regionalne przysmaki.

Co tydzień kucharz przyrządza potrawy w innym miejscu. W miniony poniedziałek zawitał do Piekar Śląskich. Przyrządził pyszny żur, jajka w sosie musztardowym i placki twarogowe.

Remigiuszowi Rączce pomagał w gotowaniu Dariusz Pietrucha ze stowarzyszenia Pro Fortalicium, natomiast potrawy kosztowała prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Program nakręcony pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich będzie można zobaczyć w sobotę, 13 maja o godzinie 20.30 na antenie TVP Katowice. Powtórka zostanie wyemitowana w niedzielę, 14 maja o godzinie 10.15.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.