Wiadomości z Piekar Śląskich

Rajd motocyklowy dla chorego Szymona

  • Dodano: 2016-06-13 11:15
Kilkudziesięciu fanów motocykli - na czele z policjantami piekarskiej komendy, wyruszyło spod Kopca Wyzwolenia do Suśca (okolice Zawiercia), by wesprzeć finansowo leczenie 15-letniego Szymona - syna ich kolegi - policjanta Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. 
 
 
W 2009 roku u Szymona zdiagnozowano guza mózgu. Chłopiec przeszedł wtedy operację usunięcia guza, następnie chemioterapię i radioterapię. Leczenie trwało ponad rok. Było bardzo ciężkie i długotrwałe, ale udało się wygrać z chorobą. Z czasem Szymon wrócił do normalnego, codziennego życia. Chodził do szkoły i bardzo lubił jeździć na rowerze. W 2014 roku kontrolne badanie rezonansem magnetycznym wykazało nawrót choroby. Kolejny rok chemii i radioterapii, ale dzięki wczesnemu wykryciu i szybkiemu leczeniu, Szymon drugi raz wygrał z chorobą. Na rok. Niestety teraz choroba znowu zaatakowała.
 
 
W Suścu przez kilka dni odbywać się będą koncerty i występy artystyczne. Zebrane podczas imprezy pieniądze zasilą konto fundacji wspierającej 15-latka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.