Wiadomości z Piekar Śląskich

Sobieski gwiazdował przed kamerą

  • Dodano: 2012-04-02 14:30, aktualizacja: 2012-07-25 18:54

Kilkuset uczniów, nauczyciele i pracownicy liceum wzięli 29 marca udział w historycznym wydarzeniu. Piekarski ogólniak jako pierwsza szkoła w mieście - i jedna z niewielu szkół średnich na Śląsku - nakręcił lipdub, rodzaj teledysku, który będzie promował szkołę. Efekty dzisiejszego nagrania poznamy już w przyszłym tygodniu.

 

Ktoś, kto dzisiaj rano wszedłby do budynku liceum, mógłby odnieść dojmujące wrażenie, że się pomylił. Na co dzień pełna naukowego skupienia atmosfera w szkole, dzisiaj przypominała raczej pełne napięcia oczekiwanie na premierę przedstawienia teatralnego. Lipdub jest bowiem krótkim klipem video, w którym uczniowie do wybranej przez siebie muzyki przygotowują prezentację swojej szkoły (angielska nazwa gatunku pochodzi od słów lips - wargi i dubbing - podkładanie głosu). Piekarscy uczniowie wybrali piosenkę "Moves like Jagger", śpiewaną przez Maroon 5. Kilkuset uczniów (wśród których byli patron szkoły Jan III Sobieski, lord Vader i cała masa innych, znanych z popkultury, postaci) udawało, że śpiewa słynny przebój. Ale przedsięwzięcie było jak najbardziej poważne i będzie służyło promocji szkoły.

 

Scenariusz lpduba przygotowały nauczycielki języka polskiego - Daria Horzela i Agnieszka Wystemp. Efekty dzisiejszego nagrania poznamy w przyszłym tygodniu - wtedy lipdub będzie zmontowany i będzie można go obejrzeć. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do zaglądania na stronę internetową liceum i facebookowy fan page Urzędu Miasta.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.