Wiadomości z Piekar Śląskich

SPI nie ŚPI - II Przegląd Piekarskich Zespołów Amatorskich

  • Dodano: 2013-05-13 13:45

Do 24. maja czekamy na zgłoszenia kapel, które chciałyby wystąpić w II Przeglądzie Piekarskich Zespołów Amatorskich.

Zwycięzcy przeglądu będą mogli nagrać swoje utwory w profesjonalnym studio nagrań i zagrają podczas Nocy Świętojańskiej, na scenie przy Kopcu Wyzwolenia.

W przeglądzie mogą wziąć udział amatorskie zespoły instrumentalno-wokalne, nie związane zawodowo z wykonywaniem muzyki), nie posiadają podpisanych kontraktów z wytwórnią muzyczną oraz nie wydały płyty, z której czerpią zyski. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest również to, żeby przynajmniej jeden z członków zespołu był mieszkańcem Piekar Śląskich.

Zgłoszenie zespołu jest bardzo proste – wystarczy wypełnić Kartę Zgłoszenie Zespołu, oświadczenie że jeden z członków kapeli jest mieszkańcem Piekar Śląskich (do pobrania ze strony UM) oraz od jednego do maksymalnie trzech utworów demo, które będą podstawą oceny zespołu podczas eliminacji.

Utworów nie trzeba dostarczać na nośniku – płycie, czy pendrive. Wystarczy przesłać nam linki do piosenek, umieszczonych na przykład w serwisie you tube – wyjaśnia Marcin Gaweł z Zespołu Prasowego.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, w przeglądzie nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych.

Dajemy zespołom pełną dowolność, liczy się tylko profesjonalizm wykonania i siła artystycznego wyrazu – dodaje Marcin Gaweł.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury do 5. czerwca wybierze finalistów, którzy dziesięć dni później, 15. czerwca, będą mogli w koncercie finałowym. Koncert tak, jak rok temu – odbędzie się w Ośrodku Kultury "Andaluzja", początek o godzinie 16.00.

Zwycięzca przeglądu będzie mógł nagrać swoje utwory w profesjonalnym studiu nagrań i będzie jedną z gwiazd Nocy Świętojańskiej – dużego koncertu, organizowanego 22. czerwca przy piekarskim Kopcu Wyzwolenia.

Dla przypomnienia, warto dodać, że w ubiegłorocznym przeglądzie zwyciężyła Javy-metalowa kapela Event Urizen. Zespół zachwycił spójną, wypracowaną prezentacją własnego, autorskiego repertuaru i fantastycznym wykonaniem utworów. Wyróżniono również trzy składy: Fringe Cafe grający rocka, Bez nazwy zgłoszony przez Damiana Studzińskiego wykonujący repertuar własny oraz covery na dwie gitary akustyczne oraz skrzypce a także hip-hopowy skład B.R.Z. Kolabo, który powstał przy programie Przywrócić Wartości

Szczegółowe informacje zawiera regulamin przeglądu, który publikujemy poniżej. Organizatorami koncertu są Zespół Prasowy Urzędu Miasta Piekary Śląskie, Młodzieżowa Rada Miasta i I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.