Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Sukces Michała Kaszuby

• Dodano: 2016-09-14 10:45, aktualizacja: 2016-09-14 12:23
Piekarzanin Michał Kaszuba po raz kolejny pokazał, że jest świetnym maratończykiem. W czasie Koral Maratonu odbywającym się w Krynicy-Zdroju zajął IV miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wygrał klasyfikację w kategorii wiekowej M-40.

Koral Maraton to jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce. Ponad 40-kilometrowa trasa wiedzie wokół uzdrowiska, a biegacze muszą pokonać wiele ostrych podbiegów oraz długie odcinki w dół. W maratonie nasze miasto reprezentował Michał Kaszuba, który w klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie IV miejsce z czasem 02:50:21. Wygrał natomiast w kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 40. roku życia.

Na mecie pierwszy był Rafał Czarnecki z Bliżyna osiągając czas 02:39:44. Swojego najgroźniejszego rywala - Mwangi Joel Maina, pokonał o zaledwie siedem sekund. Trzeci w klasyfikacji był Grzegorz Czyż, który wyprzedził Michała Kaszubę niemal o sześć minut. Łącznie w Koral Maratonie udział wzięło ponad 200 zawodników. Kilku z nich nie ukończyło biegu.