Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Święto Bibliotek Siostrzanych

  • Dodano: 2013-09-11 12:00

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich 16 września obchodzony będzie w Europie pierwszy DZIEŃ BIBLIOTEK SIOSTRZANYCH NAPLE, będący promocją czytelnictwa i swego rodzaju Flesh Mob’em. W tym dniu w wielu krajach europejskich odbędą się happeningi czytelnicze, w czasie których balony z kartkami pocztowymi poszybują w niebo.

Chcemy pokazać, że czytanie jest ważne i niezastąpione, oraz zwrócić uwagę wielu osób na biblioteki. Tegoroczne Święto celebrujemy pod hasłem CZYTANIE JEST MODNE.


Zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie 16 września br. do parku u zbiegu ulic Bytomskiej i Ziętka w godzinach od 15:00 do 17:00. Oprócz wypuszczenia balonów proponujemy wiele atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących, a wśród nich: plenerowy kącik literacko-plastyczny dla dzieci, punkt malowania twarzy, głośne czytanie przez znane osoby w mieście, Lekcja Czytania dla młodzieży, mobilny punkt bookcrossingu, plenerowa wystawa pn. Czytaj, występ artystyczny. Wszystko to z udziałem europejskich wolontariuszy!

Koniecznie musicie być z nami!

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich uczestniczy od 2010 roku w programie Sister Libraries zorganizowanym przez międzynarodową organizację europejskich bibliotek publicznych NAPLE Forum (National Authorities on Public Libraries in Europe). Program polega na wymianie i wzajemnej współpracy pomiędzy bibliotekami publicznymi w krajach członkowskich NAPLE. Piekarska Biblioteka posiada siedem bibliotek siostrzanych z Chorwacji, Finlandii, Hiszpanii, Litwy.
 

Najnowsze informacje z Piekar Śląskich w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.