Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Sztafetowy Bieg i Rajd Rowerowy Piekar Śląskich i Świętochłowic

  • Dodano: 2017-09-22 07:45, aktualizacja: 2017-09-20 08:01

W niedzielę, 24 września odbędzie się "Sztafetowy Bieg i Rajd Rowerowy Piekar Śląskich i Świętochłowic". Oba miasta w tym roku obchodzą 70 – lecie nadania praw miejskich.

Rajd rowerowy rozpocznie się przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, a  zakończy w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Dystans do pokonania to około 24 km. Start zapalnowano na godz. 10:00. Aby wystartować trzeba mieć ukończone 16 lat i złożyć deklarację udziału wraz z oświadczeniem o braku przeciwwskazań do udziału w imprezie rowerowej. Uczestnicy będą się przemieszczać w jednej kolumnie zajmując jeden, prawy pas jezdni, trasą wyznaczoną przez organizatora, w tempie dostosowanym do możliwości najwolniejszego uczestnika.

"Sztafetowy Bieg Urodzinowy Piekar Śląskich i Świętochłowic" będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy obejmie odcinek od startu z Kopca Wyzwolenia do miejsca przekazania flag w Chorzowie przy boisku osiedlowym na ul. Rębaczy. Drugi natomiast obejmie resztę trasy prowadzącej do mety przy Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Początek biegu o godzinie 11:00.

Etapy na trasie biegu podzielone zostały na siedem odcinków. Na każdym z nich wyznaczony 10 – osobowy zespół sztafetowy pobiegnie z flagami Piekar Śląskich i Świętochłowic. Po przekazaniu uczestnicy mogą kontynuować bieg. W biegu mogą brać udział także osoby indywidualne.

Bezpieczeństwo uczestników podczas jazdy i biegania zapewni policyjna eskorta.

Zgłoszenia zawodników przyjmowane są codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy ośrodków:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
41-943 Piekary Śląskie
ul. Olimpijska 3
tel. 32 768 10 10

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”
41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40
tel. 32 2455 900, 32 2452 281

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Świętochłowice, Miasto Piekary Śląskie, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.