Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

W trosce o rowerzystów

 • Dodano: 2017-06-30 07:45, aktualizacja: 2017-06-29 12:57

W ostatnich 5 latach w województwie śląskim zginęło 130 cyklistów. W okresie letnim natężenie ruchu rowerzystów jest szczególnie duże, co niejednokrotnie przekłada się na wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji, powodowanych zarówno przez nich samych, jak i wobec nich.

Bez względu na to kto jest za nie odpowiedzialny, zawsze to rowerzysta ma mniejsze szanse na wyjście ze zdarzenia bez szwanku...

Aby zapobiegać takim zjawiskom oraz budować właściwe relacji pomiędzy uczestnikami ruchu, policjanci śląskiej drogówki, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, opracowali ulotkę eduakcyjno-profilaktyczną, promującą bezpieczeństwo rowerzystów. Zawarte w niej treści stanowią podstawowe zasady ruchu drogowego. Pierwsza część poświęcona jest bezpieczeństwu cyklistów, natomiast druga- kierowców. Ulotki będą przekazywane rowerzystom i kierowcom w trakcie codziennej służby, nie tylko podczas kontroli drogowych, ale i w ramach imprez profilaktyczno-edukacyjnych, organizowanych w województwie śląskim.

Najnowsze informacje z Piekar Śląskich w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Piekarzanin-niestety

  Tak, w sąsiednim Chorzowie i innych miastach powstają ścieżki rowerowe, po których rowerzyści mogą bezpiecznie jeździć... A w Piekarach ulotki rozdają :)Na basen do Siemianowic, na ściankę do Sosnowca, na rower/rolki do Chorzowa albo na Pogorię, albo Rogoźnik, a w Piekarach to do Bazyliki albo na Kalwarię... ehh szkoda gadać.

  • Piekarzanin-niestety
   2017-09-18 11:11
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.