Wiadomości z Piekar Śląskich

Zakaz wyrzucania baterii do śmietnika

  • Dodano: 2009-06-14 22:16
Zakaz wyrzucania baterii do śmietnika

Koniec z wyrzucaniem baterii do śmietnika. 12 czerwca weszła w życie ustawa zakazująca wyrzucania zużytych baterii i akumulatorów. Nieprzestrzeganie tych przepisów może drogo kosztować - nawet 500 złotych. A ci którzy chcą się do nich dostosować też będą mieli problem. Problem ze znalezieniem miejsca, gdzie można nieodpłatnie baterie oddać. 

Miejsc nieodpłatnego odbioru baterii jest w naszym kraju wciąż niewiele. Ale to zmieni się 12 września. Zużyte baterie będą musieli odbierać wszystkie sklepy o powierzchni powyżej 25 m kw. prowadzące handel takim asortymentem, hurtownie i punkty napraw. Ponadto wprowadzający na polski rynek baterie będą musieli wycofać z obrotu te baterie, które nie spełniają wymagań dotyczących zawartości metali ciężkich.

Przepisy zostaną zaostrzone we wrześniu, wtedy np. samochodowe baterie i akumulatory będą musiały mieć podaną informacje o pojemności, a producenci i importerzy będą musieli pamiętać o wpisaniu się do odpowiedniego rejestru prowadzonego przez głównego inspektora ochrony środowiska.
(Aktualności)

Źródło: www.kat.tvp.pl
"Informacje z regionu TVP Katowice".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.