Wiadomości z Piekar Śląskich

Dyson Airblade V - Nowatorski silnik i nowy wymiar suszenia rąk

  • Dodano: 2017-12-21 13:00

Suszarka Dyson Airblade V to doskonały produkt najnowszej generacji. Stworzona przez renomowanego producenta, pioniera na rynku rozwiązań inteligentnych urządzeń sanitarnych, jest - według jego zapewnień, a także przeprowadzonych badań - o 35% cichsza od poprzedniego modelu.

Największym atutem tego urządzenia, pośród dużej ilości atutów, jest jego cyfrowy silnik, nad którym prace trwały niespełna siedem lat. Silnik cyfrowy Dyson Airblade został stworzony na bazie silnika Dyson IV. W porównaniu z poprzednikiem, ograniczono jednak jego wielkość, znacznie zwiększono wydajność oraz udoskonalono parametry. Kompaktowych rozmiarów, w pełni zintegrowany, o mocy 1600W nowatorski silnik Dyson zasysa aż do 30 litrów powietrza w ciągu sekundy, co jest niespotykanym dotąd wynikiem. Silnik wywarza impulsy cyfrowe o częstotliwości 6000 jednostek na sekundę, co przekłada się na prędkość 88 000 jednostek na minutę. Dzięki temu jest niebywale ekonomiczny.

Przyznane certyfikaty

Przy tworzeniu tego silnika położono jednak nacisk na znaczne ograniczenie szumu podczas pracy i zwiększenie wydajności, co rzeczywiście się udało. Organizacja Noise Abatement Society przeprowadziła badania, które potwierdziły, że suszarka do rąk Dyson Airblade V działa cicho oraz spełnia restrykcyjne wymogi w zakresie jakości dźwięku oraz przyznała suszarce Dyson Airblade V certyfikat Quiet Mark, który to potwierdza. Czas suszenia mokrych dłoni tym urządzeniem to jedynie dziesięć sekund. Rezultaty badań przeprowadzone według protokołu NSF P335 National Sanitation Foundation (NSF P335 - niezależnej międzynarodowej organizacji zajmującej się zdrowiem publicznym) dowiodły, że te suszarki są najszybszymi i przez to najbardziej higienicznymi suszarkami do rąk dostępnymi na rynku.

Wygląd urządzenia

Dyson Airblade V jest jedną z najlepszych suszarek do rąk, która charakteryzuje się estetycznym wyglądem i niewielkim rozmiarem. Jej głębokość to zaledwie 10 cm! Suszarka zmieści się więc na każdej ścianie, nie zajmując zbyt wiele miejsca, a jej montaż nie przysporzy dodatkowych kosztów w postaci wykonywania specjalnej wnęki na standardowej wielkości suszarkę. Estetycznie wykonana, o minimalistycznym, dobrze przemyślanym wyglądzie, będzie stanowić doskonale dopełnienie łazienki czy toalety. Dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: w białym oraz niklowanym odcieniu. Te barwy doskonale komponują się z każdym wnętrzem, dodając mu trochę nowoczesności.

Koniec z niedosuszonymi dłońmi

Przy tworzeniu tej suszarki, przeanalizowano także pracę wielu innych suszarek. Częstym problemem pracy suszarki jest to, że wytwarzają one jeden silny strumień powietrza, który głównie rozdmuchuje wodę na około. To powoduje, że niektóre partie dłoni są wciąż wilgotne, a to sprzyja namnażaniu się szkodliwych bakterii oraz chorobotwórczych grzybów. By tego uniknąć, ta suszarka wytwarza dwa niezależne od siebie strumienie powietrza nakierowane osobno na obie dłonie, dzięki czemu możemy każdą z nich dokładnie wysuszyć.

Higiena na najwyższym poziomie

Niestety, wiele modeli suszarek dostępnych na rynku nie jest wyposażona w specjalne filtry oczyszczania powietrza. Do suszenia zasysają powietrze, które krąży w łazience, zazwyczaj pełne zarazków. Ten model suszarki wyposażono w nowoczesny filtr H13 HEPA, który zatrzymuje zdecydowaną większość bakterii i wirusów. Dzięki temu mokre dłonie suszone są czystym powietrzem, by nie narażać nas na kontakt z zarazkami. Dodatkowo, cała obudowa suszarki została pokryta specjalistyczną powłoką antybakteryjną.

Ograniczenie kosztów eksploatacji

Przeprowadzone badania wykazały, że koszty eksploatacji suszarki do rąk Dyson Airblade V są aż do 69% niższe w porównaniu do innych modeli suszarek oraz do 97% w zestawieniu z korzystaniem z ręczników papierowych. Z czego to wynika? Wiele suszarek posiada grzałki, które zużywają znaczne ilości energii elektrycznej oraz potrzebują zdecydowanie więcej czasu, by wykonać swoją pracę. Z kolei papierowe ręczniki wymagają stałego uzupełniania i usuwania, przyczyniają się do powstawania nieporządku i generują odpady. Jednorazowy wydatek na zakup urządzenia jest więc inwestycją, która szybko się zwraca na skutek ograniczenia czynności i kosztów eksploatacyjnych. Mały ślad węglowy Niskie koszty eksploatacji realnie wpływają na ochronę środowiska. Praca tej suszarki wywiera mniejszy wpływ na ekosystem niż praca standardowej suszarki. W porównaniu do nich wydziela się zdecydowanie mniej dwutlenku węgla - nawet o 74%, a przy korzystaniu z jednorazowych ręczników papierowych - o 70% mniej. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o bezawaryjności: w środku posiada tyko trzy ruchome części, co redukuje konieczność wymieniania zużytych eksploatacją pierścieni ślizgowych czy szczotek węglowych. Niezawodna praca przez długie lata sprawia, że jest to nie tylko świetna inwestycja w wysoki standard utrzymania porządku oraz zachowania higieny, ale także rozsądny sposób ograniczania szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.

Dyson Airblade V - Nowatorski silnik i nowy wymiar suszenia rąk

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.