Wiadomości z Piekar Śląskich

"In-nY Weekend- KULTURA NA WARSZTACIE" co to za przedsięwzięcie?

  • Dodano: 2021-06-28 12:45, aktualizacja: 2021-07-08 10:55

In-nY Weekend - KULTURA NA WARSZTACIE to zadanie, którego celem jest aktywne, ciekawe i kulturalny spędzanie wolnego czasu podczas weekendu. Zadanie jest finansowane w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i skierowane do mieszkańców województwa śląskiego. Udział w weekendowych propozycjach jest bezpłatny.

W takim razie proszę opowiedzieć więcej szczegółów.

Propozycje w ramach zadania są skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów. Na początku wakacji zapraszamy m. in. na "Zielone Warsztaty" zajęcia podczas których dzieci wraz z opiekunami będą tworzyli kompozycje roślinne. W kolejny weekend zapraszamy na warsztaty "Zdrowo i Kolorowo" podczas których również dzieci oraz rodzice będą komponować zdrowy i kolorowy posiłek. Podczas zajęć odbędzie się pokaz carvingu czyli sztuki tworzenia z warzyw i owoców efektownych dzieł. Pod koniec wakacji zapraszamy m. in. na zajęcia rękodzielnicze, podczas których dorośli uczestnicy będą mogli samodzielnie uszyć ozdoby do własnego domu. Dzieci i rodziców zapraszamy w tym czasie na zajęcia sensoplastyki, będzie to wspaniała okazja do aktywnego brudzenia i uruchamiania swojej wyobraźni u małych i dużych.

A co będzie działo się po wakacjach?

Od września zapraszamy na kolejne wydarzenia: Warsztaty Sztuka Zdobienia Batiku, Warsztaty Tworzenia z Drewna, Warsztaty Małych Einsteinów, Warsztaty Wokalne z Gwiazdą, Warsztaty Youtuberskie, Warsztaty Filmowe, Cyrkomotoryka dla dzieci wraz z rodzicami, Warsztaty Zostań DJ, Warsztaty Teatralne, Fotografia Cyfrowa "Portret", Rodzinna Sesja Fotograficzna. Warsztaty Florystyczne oraz Warsztaty Ecorecyklingu. Oprócz zajęć odbędą się większe wydarzenia "Śpiewanie z Artystą", Muzyczne Podróże czyli Prywatka Seniora" oraz pokaz filmu w wersji czarno-białej "Czy Lucyna to dziewczyna". Zajęcia będą odbywać się w Chorzowie, Zabrzu, Świętochłowicach i Rudzie Śląskiej.

Kto może skorzystać z Waszych propozycji?

W projekcie mogą wziąć udział dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Każda grupa wiekowa może coś dla siebie znaleźć. Przykładowo "Warsztaty Małych Einsteinów" będą przeznaczona dla dzieci i opiekunów, a z "Warsztatów Florystycznych" będą mogli skorzystać seniorzy. Informacja dla kogo jest przeznaczone wydarzenie znajduje się na naszej stronie https://in-ni.pl/index.php/budzet-obywatelski.

W takim razie proszę o informację jak można skorzystać z konkretnych wydarzeń?

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszamy na naszą stronę https://in-ni.pl/index.php/budzet-obywatelski gdzie są opisane wszystkie wydarzenia. W celu zapisania się na dane zajęcia należy wypisać ankietę, która znajduje się na naszej stronie. Należy pamiętać, że na wszystkie zajęcia jest ograniczona liczba uczestników i decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowych informacji udzielamy telefonicznie pod numerem 519 659 277 od poniedziałku do piątku od 13.00 do 19.00. Zapraszamy do polubienia naszego profilu na fb https://www.facebook.com/stowarzyszenie.inni/

"In-nY Weekend- KULTURA NA WARSZTACIE" co to za przedsięwzięcie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.