Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Jak prawidłowo pielęgnować włosy

  • Dodano: 2017-04-24 10:00, aktualizacja: 2017-04-24 13:41

Puszyste, lśniące włosy pięknie wyglądają bez względu na rodzaj fryzury. By taki efekt osiągnąć trzeba o nie dbać i odpowiednio pielęgnować.

Codzienna pielęgnacja włosów

Podobnie jak nasza cera, także włosy wymagają codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba je starannie szczotkować, włosy długie nawet kilka razy dziennie. Najlepiej robić to za pomocą szczotki z naturalnego włosia, która nie niszczy włosów i czyni je puszystymi. Szczotkujemy zawsze od nasady włosów do ich końca, dzięki temu dodatkowo masujemy głowę i usuwamy zanieczyszczenia z włosów.

Jak właściwie myć włosy?

Wbrew pozorom nie jest to czynność łatwa i wiele osób popełnia przy tym błędy. Przede wszystkim powinniśmy myć głowę, a nie włosy. Rodzaj szamponu powinien być dobierany właśnie do rodzaju skóry na głowie, do umycia włosów wystarczy sama piana. Nie powinno się nakładać szamponu bezpośrednio na głowę, ale należy najpierw spienić go na dłoniach lub troszkę rozpuścić. Najlepiej jest myć głowę dwa razy, a potem dobrze spłukać. Pozostawione resztki kosmetyków źle wpływają na skórę głowy i włosy.

Po umyciu włosy należy rozczesać, najlepiej grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Jeżeli czas nam na to pozwala to najlepiej dać włosom wyschnąć w temperaturze pokojowej. Najczęściej jednak musimy używać suszarki. Trzeba ją trzymać w odległości 20 cm od włosów i nie należy używać najgorętszego strumienia.

Kosmetyki do włosów

Bez wątpienia warto je dobierać bardzo starannie, podobnie zresztą jak i kosmetyki do ciała i należy je stosować zgodnie z zaleceniami producenta, warto też czytać skład kosmetyków, zwłaszcza wtedy, gdy preferujemy te o naturalnym składzie.

Maski do włosów – ich zadaniem jest odbudowa zniszczonych włosów, zwłaszcza tych z rozdwojonymi końcówkami i z tendencją do łamania się. Maski dodatkowo dokładnie oczyszczają włosy z nadmiaru osadzających się na nich toksyn. Maski można nakładać zarówno przed jak i po myciu. Trzeba trzymać ją na głowie przez kilkanaście minut. Nie należy stosować ich częściej niż dwa razy w tygodniu.

Szampony do włosów – to najczęściej używany kosmetyk do włosów, dlatego powinien być starannie dobrany. Zdecydowanie lepsze i zdrowsze są szampony produkowane na bazie składników naturalnych, niż szampony z silikonem, który dla włosów jest za ciężki. Na wielu szamponach widnieje informacja, że nadaje się do codziennego stosowania, są one znacznie delikatniejsze.

Odżywki do włosów – używamy ich podobnie jak masek, ale nie spłukujemy. Niektórych odżywek możemy używać do mycia włosów. Odżywki dostarczają włosom składników mineralnych niezbędnych do wzrostu i zachowania dobrej kondycji. Efekty widoczne są bardzo szybko.

Pianki do włosów – służą do łatwiejszego układania fryzury, zwłaszcza loków, nie trzeba ich spłukiwać, wystarczy wyczesać.

Lakiery do włosów – służy do ochrony fryzury przed wilgocią i oklapnięciem włosów, nadaje im sztywność, wieczorem należy go zmyć.

Laminaty – służą do szybkiej regeneracji włosów, czynią je gładkimi i błyszczącymi, chroni włosy przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi (kurz, spaliny), często zawierają cenne dla włosów olejki kwiatowe i ceramidy.

Wpis przygotowano dzięki specjalistom z PerfumeriaNiebieska.pl - internetowej perfumerii powstałej z zamiłowania do pięknych zapachów i wyjątkowych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.