Wiadomości z Piekar Śląskich

2 września uważajcie na rowerzystów i utrudnienia w związku z Tour de Piekary

  • Dodano: 2017-08-30 08:45, aktualizacja: 2017-08-30 09:07

W sobotę, 2 września, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia do udziału 5 edycji wyścigu rowerowego „Tour de Piekary”. Wyścig tradycyjnie rozegrany zostanie na pętli rozpoczynającej i kończącej się na Kopcu Wyzwolenia.

Do udziału zaproszeni są wszyscy  kolarze niezależnie od wieku. Szczytnym celem imprezy jest propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, rekreacji na świeżym powietrzu i dobrej zabawy, a także podnoszenie sprawności ruchowej dzieci i młodzieży.

Start imprezy zaplanowano na godzinę 9.30. Początek i koniec wyznaczonej pętli ulokowane będą na terenie Kopca Wyzwolenia. Trasa przebiegać będzie ulicami Jana Pawła II, Inwalidów Wojennych, Wyzwolenia i Do Kopca Wyzwolenia. Linia startu wyznaczona zostanie w dniu zawodów oddzielnie dla poszczególnych kategorii wiekowych w zależności od ilości zgłoszonych zawodników. Długość wyznaczonej pętli wynosi 3518m.

Harmonogram startów przewiduje rywalizację w kategoriach wiekowych od najmłodszych do seniorów, z zastrzeżeniem, że ostatnim wyścigiem będzie rywalizacja w kategorii Elita mężczyzn – kategoria X. Współzawodnictwo w kategorii przedszkolaków oraz w kategoriach I i II dziewcząt i chłopców, przeprowadzone zostanie na placu reprezentacyjnym pod Kopcem Wyzwolenia na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym o długości 1 kilometra.

Zapisy przyjmowane będą drogą internetową do dnia 30 sierpnia (szczegóły w regulaminie) za pośrednictwem strony internetowej www.mosir.piekary.pl lub bezpośrednio tutaj.  W dniu imprezy biuro zawodów czynne będzie od godziny 8.00 do 9.00 (w tym czasie wydawane będą numery startowe). Istnieje możliwość zgłoszenia udziału na miejscu, aczkolwiek w dniu imprezy biuro zawodów będzie dysponować jedynie 30 dodatkowymi numerami startowymi.

Warunkiem wzięcia udziału w wyścigu jest posiadanie sprawnego roweru i sztywnego kasku ochronnego. Udział w imprezie jest bezpłatny.

UTRUDNIENIA

w związku z organizacją zawodów rowerowych „Tour de Piekary” w sobotę, 2 września, w godzinach od 9.00 do 14.00 zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ulice:

– ul. Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Do Kopca do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych

– Inwalidów Wojennych od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Wyzwolenia

– ul. Wyzwolenia od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do skrętu w ul. Do Kopca.

Na terenie miasta wyznaczone zostaną objazdy.


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.