Wiadomości z Piekar Śląskich

60 utonięć od początku wakacji – policja przypomina zasady bezpieczeństwa nad wodą

  • Dodano: 2025-08-05 10:00

Policja apeluje do mieszkańców o szczególną ostrożność nad akwenami wodnymi. Wakacje to czas wypoczynku, jednak woda to żywioł, który może stanowić poważne zagrożenie.

Tragedie na wodzie – 60 utonięć od początku wakacji

W tym roku, do połowy wakacji, odnotowano już 60 przypadków utonięć, w tym siedmioro dzieci.  Policja przypomina, że odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo spoczywa na każdym z nas.

Zasady bezpieczeństwa nad wodą

Woda to idealne miejsce do wypoczynku, ale należy zachować rozsądek i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Oto najważniejsze z nich:

  • kąp się tylko w wyznaczonych miejscach, gdzie czuwają ratownicy,
  • nie wchodź rozgrzany do wody – schłodź ciało przed wejściem,
  • nigdy nie wchodź do wody po alkoholu,
  • stosuj się do oznaczeń i poleceń ratowników,
  • dbaj o bezpieczeństwo dzieci i nie pozostawiaj ich samych w wodzie,
  • nie oddalaj się od brzegu – korzystaj z bojek asekuracyjnych,
  • zwracaj uwagę na innych – jeśli zauważysz zagrożenie, niezwłocznie zaalarmuj służby.

„Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – akcja edukacyjna

Policja przypomina również o ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”, której celem jest promowanie zasad bezpieczeństwa nad wodą. W ramach tej inicjatywy ogłoszono konkurs plastyczno-filmowy „Letni PrzeWodnik”, który ma na celu uświadamianie o bezpieczeństwie w sezonie letnim.

Więcej informacji o akcji oraz bieżące wydarzenia, porady i regulamin konkursu można znaleźć na stronie policja.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również