Wiadomości z Piekar Śląskich

Bezpłatne badania mammograficzne – 12 maja

  • Dodano: 2021-05-05 06:30, aktualizacja: 2021-05-04 17:38

12 maja w godzinach 10.00 – 17.00 przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich stanie mammobus, w którym każda kobieta w wieku 50-69 lat będzie mogła wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Akcja prowadzona jest w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

  • Piekary Śląskie – 12 maja 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Miejskim Domu Kultury, ul. Bytomska 73.

Uprzejmie prosi się o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosi się zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.