Wiadomości z Piekar Śląskich

Centrum logistyczne Hillwood powstaje w ekspresowym tempie

  • Dodano: 2020-05-27 10:00

Niedawno informowaliśmy, że rozpoczynają się pierwsze prace przy powstaniu nowego centrum logistycznego w rejonie ulic pod Lipami i DW911, tymczasem obecnie prace są już mocno zaawansowane i wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Na terenie o powierzchni prawie 10 hektarów powstają hale produkcyjne oraz magazynowe

Teren został zakupiony przez firmę Kome sp. z o.o., która jest także wykonawcą inwestycji, za kwotę ponad 10 milionów złotych. Hale produkcyjne i magazynowe mają zająć aż 5 ha, co będzie miało wpływ na wysokość podatków płaconych do miejskiej kasy. Równie istotnym jest możliwość zapewnienia miejsca pracy sporej grupie osób. Jest to szczególnie ważne w dobie trudnej sytuacji na rynku pracy, do której doprowadził koronawirus.

Prace na budowie nie zwalniają tempa. Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku, a tempo prowadzonych prac wskazuje na to, że jest to możliwe.

Hillwood Piekary Śląskie to centrum magazynowe klasy A oferujące ponad 42 492 mkw. Centrum logistyczne zlokalizowane jest bezpośrednio przy Zachodniej Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911) prowadzącej do oddalonej o zaledwie 1,5 km autostrady A1. Wjazd na autostradę A4 oddalony jest o 17,5 km od centrum logistycznego. Dostęp do komunikacji publicznej oraz lokalizacja w sercu aglomeracji śląskiej gwarantuje dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.