Wiadomości z Piekar Śląskich

Centrum logistyczne Hillwood powstaje w ekspresowym tempie

  • Dodano: 2020-05-27 10:00

Niedawno informowaliśmy, że rozpoczynają się pierwsze prace przy powstaniu nowego centrum logistycznego w rejonie ulic pod Lipami i DW911, tymczasem obecnie prace są już mocno zaawansowane i wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Na terenie o powierzchni prawie 10 hektarów powstają hale produkcyjne oraz magazynowe

Teren został zakupiony przez firmę Kome sp. z o.o., która jest także wykonawcą inwestycji, za kwotę ponad 10 milionów złotych. Hale produkcyjne i magazynowe mają zająć aż 5 ha, co będzie miało wpływ na wysokość podatków płaconych do miejskiej kasy. Równie istotnym jest możliwość zapewnienia miejsca pracy sporej grupie osób. Jest to szczególnie ważne w dobie trudnej sytuacji na rynku pracy, do której doprowadził koronawirus.

Prace na budowie nie zwalniają tempa. Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku, a tempo prowadzonych prac wskazuje na to, że jest to możliwe.

Hillwood Piekary Śląskie to centrum magazynowe klasy A oferujące ponad 42 492 mkw. Centrum logistyczne zlokalizowane jest bezpośrednio przy Zachodniej Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911) prowadzącej do oddalonej o zaledwie 1,5 km autostrady A1. Wjazd na autostradę A4 oddalony jest o 17,5 km od centrum logistycznego. Dostęp do komunikacji publicznej oraz lokalizacja w sercu aglomeracji śląskiej gwarantuje dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również