Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Codziennie na przejściu potrącany jest pieszy

  • Dodano: 2015-11-23 11:45
Po raz kolejny zwracamy się z apelem o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych, jak i kierowców. Jesień i zima to pory roku kiedy ci pierwsi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego. Statystyki są tutaj niepokojące - w pierwszych 10 miesiącach roku na śląskich drogach życie straciło 73 pieszych, w tym 20 na oznakowanych przejściach.
 
 
W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku na śląskich drogach, na oznakowanych przejściach dla pieszych, odnotowano 330  wypadków drogowych. We wszystkich tych zdarzeniach poszkodowani zostali najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego - piesi. W wypadkach tych 20 osób straciło życie na miejscu, a 334 doznały obrażeń ciała .
 
 
Zdecydowane i systematyczne działania policji - w tym skierowne przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych akcje pod nazwą NURD - spowodowały, że  ujawniono w tym okresie ponad 16 tysięcy wykroczeń kierowców wobec pieszych w rejonach oznakowanych przejść. Mimo to, w dalszym ciągu zagrożenie zaistnieniem zdarzenia drogowego z udziałem  pieszych na oznakowanym przejściu jest bardzo duże.
 
 
Zbliżający się okres zimowy jest szczególnie  niebezpieczny. Wcześnie zapadający zmrok oraz trudne warunki atmosferyczne powodują, że piesi są słabo widoczni, a kierowcy mają bardzo mało czasu na reakcję. Dlatego apelujemy o rozsądek i wyobraźnię. Zadbajmy wzajemnie o nasze wspólnie bezpieczeństwo!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.