W dniach 19–21 listopada w Piekarach Śląskich odbywają się ćwiczenia kompleksowe Wojewody Śląskiego pod kryptonimem „Granit-2025”, realizowane w ramach szkolenia obronnego. Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie gotowości i skuteczności działań służb mundurowych oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie w sytuacjach kryzysowych.
Kluczowy element ćwiczeń – przyjęcie Sojuszniczych Sił Wsparcia
Jednym z kluczowych elementów ćwiczeń było przyjęcie i wsparcie Sojuszniczych Sił Wsparcia HNS, które przeprowadzono dzisiaj na terenie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Celem tego etapu ćwiczeń było sprawdzenie procedur i współpracy pomiędzy jednostkami krajowymi a sojuszniczymi w sytuacji kryzysowej.
Współpraca służb mundurowych i instytucji
W wydarzeniu udział wzięli: Sława Umińska-Kajdan, Prezydent Piekar Śląskich, Marek Wójcik, Wojewoda Śląski, a także przedstawiciele służb mundurowych i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym Policja Piekary Śląskie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich, oraz Wydział Straży Miejskiej i Zarządzania Kryzysowego 986 Piekary Śląskie.
Ćwiczenia „Granit-2025”
Ćwiczenia kompleksowe „Granit-2025” to ważny etap w szkoleniu obronnym, mający na celu sprawdzenie gotowości obrony cywilnej, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących w sytuacjach kryzysowych. Współpraca między lokalnymi władzami a służbami mundurowymi pozwala na skuteczne reagowanie w przypadku zagrożenia i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Piekar Śląskich.