Wiadomości z Piekar Śląskich

Czarni Kozłowa Góra wygrywają ligę z imponującym bilansem!

• Dodano: 2024-07-15 12:45

Zespół starszych juniorów DKS Czarni Kozłowa Góra awansował do drugiej ligi wojewódzkiej. W 22 spotkaniach piłkarze z Kozłowej Góry nie przegrali ani jednego meczu, wygrywając 21 z nich i raz remisując. Oprócz mistrzostwa drużyna odniosła również sukces na polu indywidualnym, Szymon Guła został Królem strzelców ligi z 35 bramkami na swoim koncie. Drużyna poinformowała już, że w połowie lipca zacznie przygotowania do nowego sezonu, wtedy też rozpocznie się dodatkowy nabór dla roczników 2006-2009.

Wygrali ligę!

Po kilku latach przerwy w Kozłowej Górze 4 lata temu została utworzona drużyna juniorów. Od 3 sezonów zespół grał w lidze okręgowej bądź wojewódzkiej, w poprzednich dwóch sezonach zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce. W tym sezonie udało się wygrać ligę i to w bardzo dobrym stylu, ponieważ drużyna zanotowała bilans bramkowy na poziomie 144 bramek strzelonych do 34 straconych. Najwyższe zwycięstwa w całym sezonie drużyna odniosła w meczach z ŁTS Łabędy (11-2) i z Nadzieją Bytom (9-1). Na potwierdzenie tego, że juniorzy dokonali bardzo dużego sukcesu jest fakt, że w przyszłym sezonie w 2 lidze będą rywalizowali z takimi drużynami jak: Rekord Bielsko Biała, Skra Częstochowa, Odra Wodzisław Śląski czy chociażby ROW Rybnik.

Będzie prowadzony nabór

DKS Czarni Kozłowa Góra prężnie współpracuje z APN Olimpia Piekary Śląskie, dzięki czemu do juniorów z Kozłowej Góry, dołączają  kolejni utalentowani zawodnicy z akademii. Zarząd klubu ogłosił już informację, że w ramach przygotowań do nowego sezonu, które rozpoczną się w połowie lipca – będzie prowadzony dodatkowy nabór dla roczników 2006 – 2009.