Wiadomości z Piekar Śląskich

Debiut filmowy uczennicy I LO

  • Dodano: 2015-09-24 10:00

Uczennica klasy III A I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich - Natalia Jędruś zagrała główną rolę żeńską w filmie krótkometrażowym w reżyserii Jarosława Sztandery wyprodukowanym w Studiu Munka w ramach programu dla Młodych Twórców "30 Minut". Film, którego premiera będzie miała miejsce w Warszawie wiosną 2016 roku, nosi roboczy tytuł "Historia nadmorska".

Jego akcja rozgrywa się nad Bałtykiem, a warstwa fabularna przeplata się z dokumentalną. To interesujący obraz, gdyż takim właśnie ambitnym projektom artystycznym patronuje powołane w 2008 roku Studio Munka, działające w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Natalia gra także w spektaklu teatralnym pt. "Jak nie my to kto?" w reżyserii Tomasza Owczarka, Tomasza Micha i Aleksandry Konior, którego premiera będzie miała miejsce w lutym 2016 roku w Chorzowskim Centrum Kultury. Czekamy z niecierpliwością!

Aktorstwo to pasja Natalii, w ubiegłym roku szkolnym ukończyła ona prestiżowe Studio Aktorskie "Art - Play" Doroty Pomykały i Danuty Owczarek. Do tej pory z wielką przyjemnością wielokrotnie podziwialiśmy talent aktorski Natalii na szkolnej scenie, teraz będziemy mogli ją również oglądać w teatrze i na ekranie. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy i życzymy jej wielu wspaniałych ról!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.