Wiadomości z Piekar Śląskich

Dni Otwarte ZS1 - Podsumowanie

  • Dodano: 2013-06-03 11:45
W dniach 28-29 maja w Zespole Szkół Nr1 w Piekarach Śląskich odbyły się "Dni Otwarte", dedykowane w szczególności dla tegorocznych absolwentów gimnazjów.
 
Szkoła jak co roku w tych dniach wypełniła się po brzegi uczniami i nie rzadko rodzicami, którzy chcieli nie tylko zobaczyć szkołę ale i spotkać się z gronem pedagogicznym. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w czynny udział w tej imprezie włączyli się również dobrowolnie absolwenci ZS1, którzy ukończyli szkołę rok, dwa, a nawet i więcej lat temu.
 
Oprócz prezentacji klasopracowni, sprzętu szkolnego, rozmowy z nauczycielami, odbyły się zawody piłki siatkowej, rozstrzygnięte były konkursy:
 
  • Fotograficzny,
  • Matematyczno-Informatyczny, 
  • Ekonomiczny,
  • ECDL.
Ponadto, uczniowie zademonstrowali jak bawią się polscy turyści za granicą. Gwoździem programu Dni Otwartych, okazało się również możliwość zobaczenia, a nawet zagrania w gry komputerowe na komputerach sprzed 30, 40 lat, które mieliśmy okazję oglądać przez dwa dni dzięki współpracy z MUZEUM ZABYTKÓW INFORMATYKI.
Ponadto uczniowie klas drugich pokazali, że zdobyta w szkole wiedza informatyczna idzie w parze z ich zainteresowaniami i dokonali wręcz rzeczy niemożliwej... "Tchnęli ducha" w niedziałające części komputerów (stacje dyskietek), które połączyli ze sobą i zaprogramowali w taki sposób, że wygrywały one znane melodie poprzez same ruchy mechanizmów krokowych. Zapraszamy do posłuchania kultowego hitu muzycznego: GHOST BUSTERS.
W szkolnym Studiu Fotograficznym, niemalże w profesjonalny sposób można było nie tylko zrobić sobie pamiątkową fotkę, ale również graficy tworzyli ciekawe fotomontaże z udziałem uczniów i nauczycieli. Ekonomiści z kolei przedstawiali techniki efektownego inwestowania pieniędzy i opowiadali w jaki sposób odbywały się praktyki zagraniczne w Wielkiej Brytanii w ramach programu Leonardo da Vinci. Elektrycy zaś oprócz zademonstrowania swoich zabawek, w drugi dniu postanowili pokazać swój sprzęt (własnej produkcji) w tym głośniki, wzmacniacze i konsolety DJ-skie, za pomocą których odbyła się dyskoteka.
 
Fani emocji na ekranie, mogli zmierzyć się z rówieśnikami w nowoczesne gry komputerowe, które prezentowane były na nowoczesnych konsolach do gier. Ciekawym elementem programu była też możliwość pokazu w akcji Robota firmy MOTOROLA SOLUTION, który uczniowie już w czerwcu zaprezentują na Ogólnopolskich Walkach Robotów w Krakowie. Podsumowaniem panujących w szkole  relacji, odbyła się również premiera klipu filmowego, nakręconego przez SAMORZĄD SZKOLNY:
Nie zabrakło też emocji na scenie teatralnej oraz muzycznej, gdzie wystąpiła szkolna grupa teatralna oraz zespół SEVEN ZIP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.