Wiadomości z Piekar Śląskich

Dni Otwarte ZS1 - Podsumowanie

  • Dodano: 2013-06-03 11:45
W dniach 28-29 maja w Zespole Szkół Nr1 w Piekarach Śląskich odbyły się "Dni Otwarte", dedykowane w szczególności dla tegorocznych absolwentów gimnazjów.
 
Szkoła jak co roku w tych dniach wypełniła się po brzegi uczniami i nie rzadko rodzicami, którzy chcieli nie tylko zobaczyć szkołę ale i spotkać się z gronem pedagogicznym. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w czynny udział w tej imprezie włączyli się również dobrowolnie absolwenci ZS1, którzy ukończyli szkołę rok, dwa, a nawet i więcej lat temu.
 
Oprócz prezentacji klasopracowni, sprzętu szkolnego, rozmowy z nauczycielami, odbyły się zawody piłki siatkowej, rozstrzygnięte były konkursy:
 
  • Fotograficzny,
  • Matematyczno-Informatyczny, 
  • Ekonomiczny,
  • ECDL.
Ponadto, uczniowie zademonstrowali jak bawią się polscy turyści za granicą. Gwoździem programu Dni Otwartych, okazało się również możliwość zobaczenia, a nawet zagrania w gry komputerowe na komputerach sprzed 30, 40 lat, które mieliśmy okazję oglądać przez dwa dni dzięki współpracy z MUZEUM ZABYTKÓW INFORMATYKI.
Ponadto uczniowie klas drugich pokazali, że zdobyta w szkole wiedza informatyczna idzie w parze z ich zainteresowaniami i dokonali wręcz rzeczy niemożliwej... "Tchnęli ducha" w niedziałające części komputerów (stacje dyskietek), które połączyli ze sobą i zaprogramowali w taki sposób, że wygrywały one znane melodie poprzez same ruchy mechanizmów krokowych. Zapraszamy do posłuchania kultowego hitu muzycznego: GHOST BUSTERS.
W szkolnym Studiu Fotograficznym, niemalże w profesjonalny sposób można było nie tylko zrobić sobie pamiątkową fotkę, ale również graficy tworzyli ciekawe fotomontaże z udziałem uczniów i nauczycieli. Ekonomiści z kolei przedstawiali techniki efektownego inwestowania pieniędzy i opowiadali w jaki sposób odbywały się praktyki zagraniczne w Wielkiej Brytanii w ramach programu Leonardo da Vinci. Elektrycy zaś oprócz zademonstrowania swoich zabawek, w drugi dniu postanowili pokazać swój sprzęt (własnej produkcji) w tym głośniki, wzmacniacze i konsolety DJ-skie, za pomocą których odbyła się dyskoteka.
 
Fani emocji na ekranie, mogli zmierzyć się z rówieśnikami w nowoczesne gry komputerowe, które prezentowane były na nowoczesnych konsolach do gier. Ciekawym elementem programu była też możliwość pokazu w akcji Robota firmy MOTOROLA SOLUTION, który uczniowie już w czerwcu zaprezentują na Ogólnopolskich Walkach Robotów w Krakowie. Podsumowaniem panujących w szkole  relacji, odbyła się również premiera klipu filmowego, nakręconego przez SAMORZĄD SZKOLNY:
Nie zabrakło też emocji na scenie teatralnej oraz muzycznej, gdzie wystąpiła szkolna grupa teatralna oraz zespół SEVEN ZIP.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.