Wiadomości z Piekar Śląskich

Dzień Papieża Jana Pawła II w Piekarach

  • Dodano: 2022-10-17 07:00, aktualizacja: 2022-10-16 20:32

Dzień Papieża Jana Pawła II obchodzony jest co roku 16 października. W imieniu Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydenta Miasta Piekary Śląskie i Tomasza Wesołowskiego – Przewodniczącego Rady Miasta Piekary Śląskie, złożono kwiaty pod pomnikiem na Piekarskiej Kalwarii.

Jan Paweł II - Dzień Papieża

Przypomnijmy, że święto to ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie naszemu papieżowi. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru naszego rodaka na papieża.

16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II.

16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP 27 lipca 2005 roku – jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

Dzień Papieża Jana Pawła II w Piekarach / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również