Wiadomości z Piekar Śląskich

Europejski Jarmark Bożonarodzeniowy

  • Dodano: 2014-12-08 11:00, aktualizacja: 2014-12-08 12:01
"Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturze europejskiej" - pod takim hasłem Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała 4 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy. Przygotowała go wraz z uczniami nauczycielka Justyna Fifer.
 
Uczniowie całej szkoły, mogli zapoznać się z projektami uczniów klas IV-VI na temat symboliki aniołów w kulturze europejskiej, świątecznych dekoracji i wypieków, tradycji życzeń świątecznych i noworocznych w Polsce i wybranych krajach Europy, tradycji mikołajkowych na kontynencie.
 
Największą popularnością cieszyło się miasteczko Świętego Mikołaja oraz kram z wypiekami świątecznymi. Uczniowie z nauczycielką udekorowali korytarze piernikowymi ciasteczkami, bombkami. Przygotowali kramy prezentujące aniołki, stroiki i kartki świąteczne.
 
W czasie Jarmarku pani Fifer przygotowała z uczniami klasy IV A, VB oraz VIA świąteczne przedstawienia: ’’Choinka’’, ‘’Dziewczynka z zapałkami’’ i ’’Gwiazdki czar’’. Później zorganizowano loterię szczęścia ’’Serce dla serca’’, gdzie uczniowie z rodzicami, nauczyciele MSP1 przygotowali dar od serca, który został wręczony dzieciom. Pokazali tym samym jak z małych gestów rodzi się prawdziwe piękno, kiedy możemy coś dać bliskim w ten magiczny świąteczny czas.
 
Dodatkową atrakcją były również dekoracje w całej szkole zatytułowane ’’Moje zdjęcie z Mikołajem.’’
 
Impreza bardzo się podobała i z pewnością wpisze się na trwałe w tradycje szkoły.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.