Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Festiwal Smaku nadchodzi! Sprawdź gdzie i co zjesz!

  • Dodano: 2017-11-03 09:45, aktualizacja: 2017-11-03 13:32

Długo wyczekiwane wydarzenie startuje już 6 listopada. Przez pięć dni będziemy mogli odwiedzać najlepsze restauracje i kawiarnie by delektować się festiwalowymi potrawami.

W dniach 6-10 listopada najlepsze restauracje oraz kawiarnie będą proponować smakoszom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

To świetna okazja dla wszystkich mieszkańców Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Radzionkowa i Świerklańca by wziąć udział w kulinarnej podróży. Każda z uczestniczących w wydarzeniu restauracja i kawiarnia przygotowała specjalne dania, które będzie można skosztować w specjalnych cenach – 10 zł za zestaw napój i deser oraz 20 zł za zestaw przystawka i danie główne.

Dostępna jest już lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Czek na was aż 17 lokali i ponad 50 wyśmienitych opcji. Możecie je znaleźć na naszym profilu na Facebook-u oraz stronie internetowej. Będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie – informuje Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Wśród dań znalazły się w większości dania autorskie, oryginalne i zaskakujące zarówno treścią, jak i formą. Na festiwalowych smakoszy czekać będą niebanalne przystawki oraz kreatywne dania opartych na kuchni z całego świata. Nie zabraknie pysznych deserów w towarzystwie aromatycznej kawy w wielu odsłonach. Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

Odwiedzajcie lokale, dzielcie się swoimi opiniami, recenzjami i zdjęciami na naszym fanpage’u. Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od naszych Partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych, dietetyków, parków rozrywki i wielu innych -  dodaje Kamil Dutkiewicz.

Aktualizowaną listę lokali oraz galerię zdjęć menu festiwalowego znajdziecie na – www.facebook.com/festiwalsmakutgps oraz na oficjalnej stronie http://www.festiwal-smaku.pl


Pełna lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku:
FESTIWALOWE RESTAURACJE I KAWIARNIE
Festiwal Smaku TG / PŚ 6-10 listopada

1. Restauracja Kropka TG
2. HOTEL Restauracja OPERA TG
3. Stara Stajnia u Wojtachy TG
4. Rynek 10 Restauracja TG
5. Oberża Szara TG
6. Kałamarz Cafe TG
7. VaBene Ristorante Pizzeria TG
8. Pizzeria Mamma Mia TG
9. Mio Caffè TG
10. Ministerstwo Śledzia i Wódki - Tarnowskie Góry
11. Kawiarnia Herbatka TG
12. Restauracja- Winiarnia Sedlaczek TG
13. Restauracja Dworek Donnersmarck PŚ
14. Bar Praha PŚ
15. Restauracja "Lawendowy Ogród" Świerklaniec
16. Restauracja Villa Park Świerklaniec
17. Appassionata Radzionków
18. Restauracja Parkowa Tarnowskie Góry

19. Restauracja Parkowa TG

MAPA LOKALI
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1xJjkZFPhCIhlP21O0q4JvWoIAxI&ll=50.41472011670085,18.905913850000047&z=13

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.