Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Festyn rodzinny pod Kopcem Wyzwolenia

  • Dodano: 2016-08-18 12:00, aktualizacja: 2016-08-18 14:31
"Żyj kolorowo, żyj zdrowo, żyj na sportowo - bez dopalaczy i narkotyków" to kampania społeczna, która trwa w Piekarach Śląskich od początku wakacji. Jej zwieńczeniem będzie festyn rodzinny, który odbędzie się 4 września pod Kopcem Wyzwolenia. 
 
 
Organizatorem imprezy, jak i całej kampanii, jest Stowarzyszenie Pomocy Osobom Uzależnionym, Wykluczonym Społecznie i Ich Rodzinom „Nadzieja” w Piekarach Śląskich przy współpracy z piekarską komendą policji. Kampania ma zachęcić mieszkańców Piekar do tego, aby trzymali się z daleka od wszelkich używek, wolny czas wykorzystując w bardziej aktywny i kreatywny sposób. Stąd też niemal przez całe wakacje w różnych dzielnicach miasta odbywały się zajęcia z zumby prowadzone przez Senegalczyka PACO Mbengue (kolejne zajęcia odbędą się na MOSiRze 20 sierpnia oraz na boisku DKS Czarni Kozłowa Góra 27 sierpnia o godz 13). Zwieńczeniem będzie festyn rodzinny pod Kopcem Wyzwolenia, który rozpocznie się 4 września o godz. 13 występem orkiestry dętej. A jakie atrakcje jeszcze przygotowano?
 
 
W czasie, gdy swój koncert będzie grać orkiestra, rozpoczną się również zajęcia z jogi oraz zajęcia dla dzieci m.in. z sensoplastyki i malowania na folii, a także zajęcia profilaktyczne dla kobiet. O 14 przez godzinę będą prowadzone zajęcia z hip-hopu. W tym czasie zostanie uruchomiona ścinaka wspinaczkowa oraz spróbujemy slalomu w alkogoglach i narkogogolach.
 
 
O 15 rozpoczną się pokazy udzielania pierwszej pomocy. W trakcie tego pokazu pod Kopiec dotrą motocykliści, którzy o 15 wyruszą spod  Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. O godz. 16 zobaczymy natomiast pokaz Szkoły Japońskich Sztuk Walki Shinbudokai, a zaraz po nim odbędzie się zumba pod Kopcem.
 
 
Zaraz po zumbie będziemy mogli zobaczyć występ pole dance w wykonaniu wicemistrzyni świata z 2010 roku. O 18 pod Kopcem pojawią się... rycerze, którzy zademonstrują średniowieczne walki. Zobaczymy też pokazy karate i capoeiry. Po tych występach będziemy świadkami preformance'u dotyczącego problemu uzależnień od narkotyków.
 
 
Na koniec przygotowano blok koncertowy, w czasie którego posłuchamy takich artystów, jak MAJAiGA, Agnieszki "Chosovi" Adamczewskiej, Soni Maselik oraz Mass Solitude. Na koniec festynu rodzinnego będą pokazy chodzenia po ogniu oraz sztucznych ogni. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.