Wiadomości z Piekar Śląskich

Gaudeamus po raz ósmy

  • Dodano: 2013-10-04 13:00

W najbliższy poniedziałek (7 października) w Filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze o godzinie 17.00 ósmy rok działalności zainauguruje Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Słuchaczy powita Prezydent Miasta Stanisław Korfanty oraz dr Maria Wojszczyk kierownik piekarskiego UTW. Inauguracji towarzyszyć będą wernisaż prac plastycznych i koncert pn. "Sztuka łączy pokolenia”.

- Cieszę się, że Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku – inicjatywa, którą od początku wspierałem i współtworzyłem – na stałe wrósł w krajobraz naszego miasta. – mówi prezydent Korfanty - To jedno z tych przedsięwzięć, które winniśmy cenić szczególnie. Można bowiem powiedzieć, że jest znakiem oporu wobec mijającego czasu – udaną próbą zachowania aktywnego trybu życia i poszerzania swojej wiedzy - dodaje.

Z roku na rok rośnie liczba studentów seniorów, którzy biorą czynny udział w zajęciach w grupach oraz spotykają się w auli piekarskiego Liceum Ogólnokształcącego na wykładach. Do tej pory ponad pół tysiąca osób skorzystało z zajęć uniwersytetu.

Przez cały tydzień studenci będą spotykali się na zajęciach w grupach. Do wyboru: zajęcia fakultatywne z informatyki, języków niemieckiego i angielskiego, gimnastyki, plastyki, pilates, turystyki i psychologii. Dwa razy w miesiącu słuchacze będą mogli wziąć udział w wykładach podejmujących m.in. tematykę zdrowia, rodziny, problemów konsumenckich czy historii. Nie zabraknie również imprez integracyjnych m.in. Biesiady Noworocznej i wspólnego kolędowania.

- Benjamin Franklin powiedział „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” – mówi dr Maria Wojszczyk Kierownik PUTW - W tym roku akademickim będziemy się starali żeby w sposób interesujący i efektywny zająć czas naszym słuchaczom.

Wszystko dla poprawienia jakości życia i w myśl zasady iż „Nie ma lepszego leku, niż Uniwersytet Trzeciego Wieku”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.