Wiadomości z Piekar Śląskich

Jubileusz 10-lecia MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

  • Dodano: 2024-04-08 10:00

Swoje dziesiąte urodziny świętowała MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie. Z tej okazji w budynku Miejskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta gala, na której Sława Umińska-Kajdan — Prezydent Piekar Śląskich odebrała srebrną odznakę Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Wyróżnienie to skierowane jest do drużyny za jej wyniki w szczypiorniaku, jak i dla całego miasta.

Kilka wspomnień

W sierpniu 2014 roku doszło do przekazania całej sekcji piłki ręcznej z rąk Górniczego Klubu Sportowego Olimpia Piekary Śląskie na rzecz Miejskiego Klubu Sportowego Olimpia Piekary Śląskie, a także praw do możliwości gry w I Lidze. Właśnie w niej zespół zadebiutował w sezonie 2014/2015. Obecnie klub startuje w Lidze Centralnej, która jest drugą pod względem klasy rozgrywkowej w Polsce.

Obchody jubileuszu

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Józefa. Wzięli w niej udział Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie i Tadeusz Wieczorek – prezes Klubu Sportowego Orzeł Biały Brzeziny Śląskie, jak również przedstawiciele klubu oraz oddani kibice. Nie zabrakło pocztu sztandarowego reprezentowanego przez młodych zawodników.

Następnie rozpoczęło się wydarzenie organizowane w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73. Wtedy też wręczono srebrną Odznakę Polskiego Związku Piłki Ręcznej, która trafiła do rąk Sławy Umińskiej-Kajdan.

Szanowni Państwo my jesteśmy jedną wielką sportową rodziną, rodziną Olimpii. Łączy nas miłość do tego klubu – powiedziała prezydent podczas piątkowych uroczystości, by podkreślić jak ważny jest klub MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie dla całej społeczności miasta.

Wydarzenie było okazją do licznych wspomnień związanych z historią drużyny, takich jak powstanie klubu, mistrzostwo I Ligi, czy awans do Ligi Centralnej.

Na wydarzeniu pojawili się również Łukasz Ściebiorowski – Poseł na Sejm RP, Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta, Natalia Ciupińska-Szoska, Tadeusz Wieczorek – Radny Miasta oraz Mariusz Kempys – Radny Miasta i trener zespołu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również