Wiadomości z Piekar Śląskich

Kolejne budynki wyremontowane

  • Dodano: 2022-03-16 07:00, aktualizacja: 2022-03-15 17:25

Zakończyła się termomodernizacja budynków wraz z robotami towarzyszącymi przy ul. Ofiar Katynia 2 i Roczkowskiego 6.

To już kolejne obiekty kompleksowo wyremontowany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Koszt inwestycji wyniósł przy ul. Ofiar Katynia to 892 243,65 zł, zaś przy Roczkowskiego 1.340.000 zł.

Wcześniej zakończona została termomodernizacja bloku przy ul. Jana Pawła II 34. Przy okazji zrobione zostały także chodniki. Teraz sfinalizowano prace przy ul. Ofiar Katynia 2.

Zakres prac w budynku przy ul. Ofiar Katynia obejmował: ocieplenie ścian zewnętrznych, remont balkonów, remont kominów, wymiana rynien, rur spustowych, wymiana instalacji elektrycznej w piwnicach, wykonanie opaski budynku z płyt chodnikowych, a także utwardzenie terenu płytami ażurowymi z boku budynku.

Budynek przy Roczkowskiego 6 poddano termomodernizacji

Wykonano nową elewację. Wymieniono okienka piwniczne. Wyremontowano balkony, docieplono dach i zamontowano antenę zbiorczą. Wykonano także kompleksowy remont instalacji elektrycznej i domofonowej. Metamorfozę przeszły też klatki schodowe. Jest czysto i nowocześnie.

Stale zmieniają się kolejne budynki, tak jak to miało miejsce na osiedlu Wieczorka i tak jak to ma miejsce w Brzezinach Śląskich.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.