Wiadomości z Piekar Śląskich

Łączy nas piłka!

  • Dodano: 2018-10-04 14:15

Żaden sport nie dostarcza tak wielkich emocji jak piłka nożna. Łzy w oczach kibiców podczas meczów to niezwykle częste zjawisko.

W Piekarach Śląskich mamy wielu kibiców zarówno Górnika Zabrze, jak i Ruchu Chorzów, dlatego władze naszego miasta postanowiły pójść o krok dalej, podpisując listy intencyjne o wzajemnej współpracy z dwoma największymi klubami piłkarskimi na  Śląsku.

Początek września i października obfitował w spotkania piłkarskie. 4 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego, list intencyjny o współpracy z Urzędem Miasta podpisał Prezes Górnika Zabrze Sportowa Spółka Akcyjna – Bartosz Sarnowski, natomiast dzisiaj swój podpis na dokumencie złożył Prezes K.S. Ruchu Chorzów – Jan Chrapek.

W ramach współpracy partnerskiej władze miasta zaoferowały m.in. wsparcie w kolportażu materiałów informacyjnych, zwłaszcza plakatów i ulotek informujących o odbywających się meczach w jednostkach oświatowych i piekarskich ośrodkach kultury. Piekary Śląskie zadeklarowały również chęć zamieszczania zapowiedzi oraz relacji z meczów na miejskich portalach społecznościowych.

Ze strony klubów otrzymaliśmy ofertę spotkań piłkarzy z fanami w piekarskich szkołach i przedszkolach, zniżki i darmowe wejścia na wybrane mecze, a także reklamę miasta i miejsce na stoisko promocyjne w strefie kibica. Ponadto Górnik Zabrze przedstawił ofertę „dziecięcej eskorty”, dzięki której młodzi adepci piłki nożnej z naszego miasta, będą mogli wyjść na stadion ekstraklasy w towarzystwie piłkarzy.

To pierwsze tego typu działania, choć mamy nadzieję, że nie ostatnie. Miasto Piekary Śląskie jest otwarte na propozycje współpracy z innymi klubami sportowymi.

A już w weekend czekają nas sportowe emocje! W piątek o 20:30 Górnik Zabrze na zabrzańskiej Arenie podejmie Lech Poznań, natomiast Ruch Chorzów w sobotę o 18:00 zmierzy się z Resovią na stadionie przy Cichej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również