Wiadomości z Piekar Śląskich

Małżonkowie z Piekar Śląskich świętowali Diamentowe i Złote Gody

  • Dodano: 2023-10-04 10:15

3 października w piekarskim Urzędzie Stanu Cywilnego małżonkowie świętowali Diamentowe Gody – sześćdziesięciolecie i Złote Gody – pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego.  

Wyjątkowe jubileusze małżeńskie w Piekarach Śląskich

Spotkanie rozpoczęło się od części oficjalnej, podczas której gratulacje i serdeczne życzenia jubilatom złożyła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Anita Rabsztyn – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Diamentowe Gody świętowali wczoraj Państwo: Edmund i Elżbieta Matysik oraz Antoni i Gertruda Rasz. Jubileusz Złotych Godów obchodzili z kolei Państwo: Janina i Paweł Szołtysik, Krystyna i Józef Gajdzik, Czesława i Stefan Gruszczyk, Danuta i Wiesław Stokłosa, Maria i Jerzy Cieślik, Zofia i Teodor Jendrzok, Genowefa i Stefan Szymura, Krystyna i Henryk Hofman, Teresa i Andrzej Stasiak, Renata i Stanisław Morawiec, Henryka i Tadeusz Nikolasz, Teresa i Henryk Nawratek, Ilona i Henryk Stysz, Teresa i Adam Dudas, Alina i Kazimierz Golus Krystyna i Ryszard Hyla, a także Gabriela i Kazimierz Tomczyk.

– Spotkania z Wami Szacownymi Jubilatami należą do moich najmilszych obowiązków. Rocznica 60. i 50. godów to wyjątkowa chwila, swoim przykładem pokazujecie jak należy budować małżeństwo na solidnych i trwałych fundamentach. Szczycę się, że w naszym mieście jest tak wiele par o długim stażu. Bądźcie wzorem i przykładem dla młodych par, które dopiero wstępują w związki małżeńskie. Drodzy Jubilaci życzę Wam przede wszystkim zdrowia, abyście jeszcze wiele lat spędzili razem. Cieszcie się dziećmi, wnukami i prawnukami, służąc im swoim doświadczeniem i mądrością życiową – powiedziała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Jubilaci Złotych Godów zostali odznaczeni, w imieniu Prezydenta RP, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a aktu dekoracji dokonała Prezydent Miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również